Víte co jsou to biokrby a jak vypadají super moderní krby?

Kdo by neměl rád plápolající oheň, který stresem zmoženou mysl dokáže uvolnit a navodit příjemnou atmosféru a přinést s sebou i trochu toho příjemného přírodního tepla. Díky moderním technologiím si můžete příjemného plápolajícího ohně dopřát i doma v obývacím pokoji, ložnici, nebo třeba v koupelně v panelovém bytě.

Biokrby – když oheň se stane uměním

Nemožnost instalovat klasický krb do každé domácnosti dala vzniknout moderním biokrbům. Biokrb je menší přenosný krb, v kterém místo dřívím topíte bio-ethanolem. Ten vzniká technologií alkoholového kvašení z biomasy. Jedná se tedy o BIO produkt, který má jednu zásadní výhodu. Tou je fakt, že hořením bio-ethanolu vzniká oxid uhličitý a voda, tedy stejné produkty, které vznikají při našem dýchání. Díky tomu při hoření nevznikají žádné saze, takže není potřeba žádný komín. Takový biokrb si pak v závislosti na jeho velikosti můžete dát v pracovně na stůl, pověsit na zeď místo obrazu, nebo u větších krbů si jej postavit na zem, případně ho použít jako imitaci skutečného krbu. Možnosti použití biokrbů jsou takřka neomezené.

Biokrb se používá velmi jednoduše. Stačí do něj nalít bio-ethanol a zapálit pomocí zapalovače, který dostanete ke krbu. Dvě tři minuty po zapálení krbu dojde k rozhoření ohně, který si pak můžete regulovat omezováním přísunu kyslíku. Pokud vyžadujete maximální autentičnost hoření, můžete si do biokrbu pořídit keramické imitace dřeva, které nehoří. Samotná údržba biokrbu je pak velmi snadná, stačí ho jen otírat hadrem.

Co se týče vydávaného tepla, tak malý krb dokáže vyprodukovat zhruba 1 kW tepla, takže dokáže vytopit zhruba jednu místnost. Záleží na izolaci bytu. Větší 3kW biokrb pak dokáže vytopit celý nízkoenergetický dům, pokud má instalovanou rekuperaci tepla.

Biokrby se dělají v mnoha designových provedeních, od nejjednodušších lineárních tvarů, až po nejrůznější super luxusní designové krby v podobě různých kupolí apod.

Super moderní designové krby

Pokud si chcete pořídit klasická krbová kamna, a nutně nevyžadujete klasický rustikální vzhled, pak si můžete pořídit krb, který svým vzhledem lehce zapadne do každého moderního domu. Například takový krb FOCUS MÉIJIFOCUS od firmy Krbystyle, s.r.o. Tento krb si díky svému modernímu válcovitému tvaru, který dělá krb přístupný ze všech stran, rychle zamilujete. Jedinci, kteří hledají skutečně odvážný krb, si zajisté oblíbí krb stejnojmenné firmy Focus renzofocus, který má skutečně velmi nekonvenční trubkovitý tvar.

Popsané krby a mnohé další způsoby vytápění najdete na stránkách zmíněné firmy Krbystyle, s.r.o., kde mimo jiné najdete rozsáhlou galerii krásný krbů, které vám mohou posloužit jako vaše inspirace. Krby si můžete prohlédnout také v showroomu v Praze 5, ulici Klicperova 10.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..