Levné LED žárovky a bodovky Samsung

LED technologie nás začaly provázet téměř na každém kroku, a jak to tak vypadá, bude tato technologie s námi ještě hodně dlouho. Protože se jedná stále více méně o novinku, pojďme si o LED žárovkách a bodovkách něco povědět, abyste byly schopni si vybrat tu správnou, levnou a přitom kvalitní.

Nejprve si ve stručnosti řekněme, co je to vlastně ta LED technologie. LED je zkratka Light-Emitting Diode (světlo emitující dioda). Diody, jednoduše řečeno, jsou polovodičové součástky, které obsahují P-N přechod, na jehož rozhraní dochází za určitých podmínek k emisi světla. Tolik v jednoduchosti k principu, ono to totiž není tak jednoduché. Pro nás je důležité, že tato nepatrná součástka umí svítit. Svítit umí sice i wolframové vlákno klasické žárovky, avšak ne tak efektivně jako je tomu u LED diody. Ty totiž při své práci nevydávají tolik tepla jako klasická žárovka. To znamená, že na vyzáření stejného množství světla nepotřebují tolik energie. A to je hlavní důvod, proč se LED žárovky stále více používají.

Máte doma úsporné žárovky? Vyhoďte je

LED žárovky oproti úsporným žárovkám mají tři zásadní výhody. První je rychlost náběhu. LED žárovky jsou ihned rozsvíceny na 100%, zatímco úsporné žárovky často nabíhají i několik desítek sekund, než začnou plně svítit. Další výhodou je jejich velká životnost. Pokud LED žárovku neupečete, vydrží vám teoreticky mnoho let. Třetí výhodou je jejich odolnost. Určitě víte, že stačí úspornou žárovku špatně chytit a praskne vám v ruce. To se s LED žárovkou nestane.

Jak si vybrat správnou LED žárovku?

Předně záleží na velikosti závitu žárovky. Běžná velikost je E27. Na to si dejte pozor. Vyrábějí se i další velikosti E14, GU10, MR16 aj.

U každé LED žárovky je uvedeno srovnání s běžnou žárovkou, které vám pomůže vybrat správný příkon LED žárovky. Tak například Samsung LED žárovka s příkonem 10.8W, bude svítit jako klasická s příkonem 60W. Takto si můžete udělat představu o to, jak moc přibližně bude LED žárovka svítit.

Kde koupit levné LED žárovky?

Jedním z problémů nových technologií je jejich vysoká cena. Proto se lidi uchylují k nákupu různých bezejmenných značek, které jim moc dlouho nevydrží. Z ekonomického hlediska se však vyplatí pár korun připlatit za značkovou LED žárovku Samsung, která vám vydrží mnohem déle. Také si uvědomte, že výrobek od Samsungu bude bezpečnější než no name, který může klidně shořet a tím poškodit váš byt.

Kde se tedy dají koupit? V e-shopu http://www.techline.cz. Mají zde značkové LED žárovky za velmi příznivé ceny.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..