Česká pošta monitoruje ceny benzínu a nafty, abyste je mohli nakupovat levněji

Ceny pohonných hmot sleduje nejeden motorista. Vědět, kde nakoupit litr pohonných hmot o korunu levněji může znamenat ušetření 50,-Kč na nádrži a často i více. Nejen proto, se Česká pošta se s Ministerstvem průmyslu a obchodu pustila do zajímavého projektu, který je trochu mimo jejich obor, do monitorování cen benzínu. Co tedy může Česká pošta nabídnout řidičů?

Česká pošta zřídila pro řidiče nový webový portál, na kterém jsou pošťáky monitorovány ceny benzínu a nafty. Jedná se o nekomerční projekt, který má zlepšit vnímání České pošty v očích veřejnosti. Pro samotnou poštu, která aktuálně přechází na plyn, samotné ceny benzínu a nafty tak přestávají být více méně zajímavé. Otázka je, jestli to České poště pomůže zlepšit její již tak pošramocený image, a jestli to má pro Českou poštu vlastně vůbec nějaký význam. I přestože, již nemá na trhu monopol, její konkurence v podstatě „neexistuje“. Zejména obyčejní lidé nemají zájem využívat služeb alternativních dopravců jako je PPL, DPD aj. Tito dopravci totiž mají jeden fatální nedostatek. Když vás nezastihnou doma, máte smůlu a musíte si domluvit jiný termín doručení, nebo osobně navštívit nejbližší depo, kde si zásilku vyzvednete. O různých ŽabkaPointech ani nemluvě. Jsou sice levné, ale je jich málo a pak je to nezvyk, jít si vyzvednout balík do obchodu s potravinami, mimo to o nich hodně lidí vůbec neví. Navíc, zvyk je železná košile, a tak si lidé neradi zvykají na něco nového.

Radosti a strasti nového webu

Kdyby na webu byly pouze ceny benzínu a nafty, byl by samotný projekt skoro o ničem. Proč? Pošťáci totiž nebudou monitorovat prémiová paliva, a ani ceny alternativních pohonných hmot jako je LPG, CNG aj., což je skutečně škoda. Ono totiž, i když si jdete koupit dražší prémiové palivo, ne vždy vás cena nezajímá. Čas od času si i šetřící řidiči natankují něco lepšího, aby si trochu pročistili motor, takže by to rozhodně smysl mělo. Naštěstí, alespoň projekt bude obsahovat i doplňující informace o kvalitách pohonných hmot, které bude dodávat Česká obchodní inspekce. To usnadní orientaci v tom, které čerpací stanice navštívit, a kterým se obloukem vyhnout. Mimo to, budou již brzy k dispozici aplikace s těmito informacemi i pro mobilní telefony, které by měli usnadnit výběr čerpací stanice. Doufejme, že programy budou mít funkci lokalizace, protože samotný web vás totiž neumí lokalizovat, takže si musíte chvilku hrát s mapou, abyste se dostali do vaší aktuální lokality, což je velmi nepraktické.

www.tankujlevneji.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..