Víme jak podnikům, nebo i státní firmě ušetřit peníze za energie

Šetření nákladů ve firmě je poměrně dost důležitá věc, mimo to, proč platit za něco více, než je skutečně potřeba? Peníze, které se ušetří, se mohou investovat do něčeho co je schopno vydělávat peníze. O tom, konec konců, podnikání je. Jedním z komodit, na které lze šetřit, jsou energie. Ty však nelze šetřit tak, že koupíte předražené, nespolehlivé, rádoby ekologické led svítidla a budete doufat, že se vám za pár let investice vrátí. Místo toho je potřeba oslovit dodavatele energií (elektřina a plyn) a domluvit s nimi nějakou zajímavější cenu, kterou si jako firma ze své pozice můžete dovolit. Ne vždy je to však snadné. Dohadování s dodavatelem energie je časově náročné, relativně komplikované a nejisté. Místo toho dnes můžete využít tzv. elektronické aukce, která vám ušetří čas a peníze. E-Aukce jsou plně transparentní a v neposlední řadě je mnohem zajímavější, než zastaralé obálkové metody.

Elektronické aukce energií, co to je a jako to funguje?

E-aukce energií jsou, jak z názvu vyplývá, více méně klasické aukce, které se od těch klasických liší v tom, že probíhají na internetu on-line. Vše funguje tak, že si připravíte podklady pro aukci, hlavně kolik chcete ušetřit. Vyberete si firmu, která aukci bude realizovat, a s ní sepíšete dohodu o provedení elektronické aukce. Následně se stanový termín realizace e-aukce. Aukční firma pak osloví dodavatele energií a seznámí je s vašimi požadavky. Ti, co na podmínky přistoupí, pak dostanou přihlašovací údaje do aukční síně, kde se budou moci v daný termín zúčastnit e-aukce. V den konání e-aukce pak před e-aukcí proběhnou testovací a zahřívací kola, v kterých firmy testují své přihlášení a plnou připravenost systému na aukci. Poté následuje třetí kolo, které je již naostro. Toto kolo může trvat maximálně 60 minut. Zúčastnění aukce vždy mají přehled o nabídce konkurenčních firem, takže mohou svou nabídku neustále upravovat. V průběhu e-aukce máte přístup do virtuální aukční místnosti jako pozorovatelé. Po dokončení e-aukce si můžete vygenerovat detailní report o průběhu, v kterém bude vidět, jaké úspory se vám podařilo dosáhnout. Vítěze e-aukce pak musíte potvrdit do 24 hodin.

Vše je jednoduché, transparentní a v neposlední řadě levné. Aukčnímu serveru se platí jen procentní poplatek z ušetřené částky. Pokud tedy nic neušetříte, tak nic za aukci platit nebudete.

Zajímají-li vás e-aukce, pak se obraťte na firmu s celorepublikovou působností A-TENDER s.r.o. (zákaznická linka: 281866510), která se na takovéto elektronické aukce již několik let úspěšně specializuje. Mezi firmy, kterým pomohli ušetřit za energie, jsou firmy jako Hořické Strojírny s.r.o., Lázeňský Dům Praha, Velké Bílovice, Základní a Mateřská škola Vinoř, ZFP s.r.o., Tekoo a mnohé další firmy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..