Kde koupit správné krmivo pro psy?

Výživa psů v posledních letech dosáhla značného rozvoje a popravdě, značně se zkomplikovala. To má své výhody i nevýhody. Nevýhoda spočívá v nutnosti se seznámit s problematikou výživy psů, na kterou různí lidé pohlíží různě. Výhoda pak spočívá v tom, že ti co se zajímají o výživu svých psích kamarádů, mají dnes k dispozici nepřeberné množství různého krmiva a výživových doplňků. Lze předpokládat, že pokud čtete tento článek, pak vás výživa psů zajímá, což je dobře. Čtěte dál a dozvíte se o posledním trendu, který má šanci stát se více než trendem, který za pár let nahradí něco jiného. Tím trendem je tzv. holistický přístup k výživě psů, která se netýká jen jich, ale i všech ostatních tvorů na zemi, tedy i člověka.

Holistická výživa psů

Pod tímto termínem se skrývá tzv. celostní přístup k výživě (v souladu s přírodou). Chovatel, který se o tento přístup zajímá, musí vědět, kam pes přesně zapadá v potravním řetězci a co je jeho přirozenou stravou. Co se týče psů, jedná se o predátory, které jsou v potravinovém žebříčku téměř na jeho vrcholu. Jejich přirozená potrava se tak skládá hlavně z bílkovin a tuků. V malé míře pak sacharidů. Často v přírodě chytají malé hlodavce, které snědí i s jejich vnitřnosti, v kterých se často nachází neztrávená rostlinná potrava, kterou také potřebují. Proto, pokud se psům podaří chytit nějaké větší zvíře, začínají ho konzumovat od vnitřností, které jsou bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a dalších důležitých prvků. Samotná svalovina se pak konzumuje až na závěr. Takto se v jednoduchosti stravují psy ve volné přírodě. Pokud si ještě navíc uvědomíme fakt, že dnešní pěstovaná plemena mají často specifické požadavky na stravu, pak je potřeba vybírat stravu, která těmto požadavkům vyhovuje.

Kde tedy sehnat kvalitní krmivo pro psy?

Kvalitní krmivo pro psy rozhodně nehledejte nikde v supermarketech. Je potřeba se totiž podívat do specializovaných obchodů. Ty naštěstí lze snadno najít na internetu a hned si nakoupit. Mezi největší e-shopy, kde skutečně můžete pořídit velmi kvalitní potravu pro psy (různé granule pro psy, chovatelské potřeby a mnoho dalšího), pro různé věkové kategorie, a různého stupně fyzické aktivity, která bude odpovídat také holistickému náhledu na stravu, je e-shop krmivo-ihned.cz. Pokud se nebudete v jinak dobře kategorizované nabídce orientovat, můžete využít záložku “Rady a tipy”, kde najdete zajímavé informace, které vám pomohou najít to, co přesně hledáte. Pokud máte doma mimo psa i kočku, můžete si zde koupit také pro ní kvalitní krmivo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..