Zapomeňte na vytápění domu elektřinou, plynem, nebo tuhými palivy. Je to drahé a hloupé, využijte radši tepelná čerpadla

Pokud jste majiteli domu, určitě víte, že zajistit v domě tepelnou pohodu je finančně náročné, tedy pokud využíváte klasické konvenční způsoby vytápění, elektřinu, plyn nebo tuhá paliva. Často, proto majitelé domů z důvodů ušetření peněz nevytápí celý dům, ale jen části, kde se nejvíc nachází. Bohužel si neuvědomují, že to vede k prochládání domu a dalším nepříjemnostem. Pokud chcete ušetřit za vytápění, musíte začít přemýšlet. Tepelné izolace a plastová okna jsou samozřejmostí, to už ví i malé děti. Další co je potřeba udělat, je pořídit si tepelné čerpadlo, které bude čerpat energii ze vzduchu, země nebo vody zcela zdarma.

Co je tepelné čerpadlo a jak funguje?

tepelne-cerpadlo-sanyoV jednoduchosti řečeno se jedná o stejný princip na jakém funguje lednička, s tím rozdílem, že celý proces je obrácený. Představte si, že váš dům je lednička naruby, to znamená, že lednička se bude vyhřívat a teplo se místo z potravin bude odebírat z venku.

Technicky se tepelné čerpadlo skládá z tří částí. První venkovní část je velký chladič, v kterém koluje chladící médium, které má nízký bod varu. Zde dojde k odběru tepla z okolí a jeho předání chladícímu médiu, které se teplem uvede do varu. Chladící médium následně jde do kompresoru, který kompresí zvedne teplotu chladícího média na požadovanou teplotu v závislosti na druhu tepelného čerpadla. Dále již je čerpadlo napojeno na radiátory ve vašem domě, kde dochází k vytápění místností. Tolik v jednoduchosti k principu. I když by se ještě mělo zmínit, že teplo se dá odebírat ze vzduchu, vody a země a akumulace se provádí takřka vždy do vody, i když existují tepelná čerpadla vzduch/vzduch. Každá z těchto variant má své plusy a mínusy. Nejlepší je odebírat teplo ze země, kde je stabilní a relativně vysoká teplota po celý rok, je to však nejdražší varianta. U odebírání teplota z vody je potřeba mít někde nemrznoucí zdroj vody. Nejčastěji, se proto používá odebírání tepla ze vzduchu (tzv. tepelná čerpadla vzduch/voda). Je to nejsnazší a nejlevnější, bohužel účinnost tohoto vytápění klesá s klesající teplotou. V současnosti nejmodernější tepelná čerpadla vzduch/voda využívající jako chladivo CO2, dokáží pracovat až do teploty -25 stupňů Celsia, což u nás takřka všude vyhoví.

Chcete-li si tepelné čerpadlo pořídit, kontaktujte firmu Klima Rapid, která patří mezi přední české odborníky na klimatizování budov. Mohou vám nabídnout cenově dostupná a přitom výkonná moderní tepelná čerpadla Daikin a Sanyo.

Tepelná čerpadla Sanyo využívají jako chladilo nejmodernější ekologické chladivo CO2 ECO (vzduch/voda)

Hi-tech tepelná čerpadla Daikin nabízí nízko a vysoko teplotní tepelná čerpadla, která dokáží ohřát výstupní vodu až na 80 stupňů Celsia. Navíc dokáží vytvořit 3 kombinace zapojení tzv. monoenergetický, monovalentní a bivalentní systém Altherma. Pro více informací navštivte web Klima Rapidu nebo využijte jejich zelené linky 800 100 343. Pokud vás něco zaujme, můžete si to koupit v jejich on-line v e-shopu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..