Podpořte svůj obrat nejen v pohostinských službách, pomocí video loterijních terminálů, nebo výherními hracími automaty

Nacházíme se v období krize, kdy návštěvnost restauračních zařízení více méně pomalu slábne. Bohužel, moc se s tím toho dělat nedá. Alkohol je čím dál dražší a “ošizenější”, a na jídlu, pokud nemáte luxusní restauraci, moc nevyděláte. Existuje však jeden způsob, jak do svého restauračního zařízení přivést lidi. Tím způsobem jsou výherní automaty, mezi které patří video loterijní terminály a výherní hrací automaty, které se těší stále velké oblibě. Města a stát se je sice snaží regulovat, ale úplně je nezakáží, jednoduše, protože z toho mají peníze. Je to jako s kouřením. Při úplném zákazu by stát přišel o desítky miliard korun a to si nemůžou dovolit.

automat-hot-jockerJak vlastně výherní automat pracuje a je schopný vydělávat?

Výherní automaty jsou herní stroje, které po vložení peněz umožní zahrát si hru, podobající se ruletě. Aby automaty vydělávaly, jsou nastaveny provozovateli tak, aby z dlouhodobého hlediska hráči prohrávali. Hráči se sice snaží vymyslet různé způsoby obelstění automatů, avšak není to možné. Software v automatech vše přesně hlídá. Zisk z vložených peněz se pohybuje kolem 10 – 20% z vložených peněz. Měsíčně pak do takového automatu hráči na frekventovaném místě vloží i 70.000,-Kč. Jeho provozování se tedy celkem vyplácí.

Dělení výherních automatů do dvou skupin

První je VHP (výherní hrací přístroj), který je stejně jako před lety mechanický, nebo s LCD displejem, umožňující hraní více různých her. Důvody, proč se tento mechanický a na první pohled zastaralý přístroj stále používá, jsou tři. Prvním je fakt, že určitá skupina hráčů nemá ráda nové VLT, zpravidla si tito lidé myslí, že se hra nedá tak snadno ovlivnit. Druhým faktem je to, že je povoluje a poplatky za ně vybírá obecní úřad. Vybrané poplatky tak jdou do obecní poklady. A třetí faktem je hraní s menšími částkami peněz.

Tyto automaty mají tři nebo pět hracích válců a jednu nebo více výplatních linií. Nejčastěji se u nás setkáte s třemi válci. Pět válců je novinka, která se zatím moc neuchytila. Co se týče výplatních linií, tak jedna výplatní linie znamená, že automat má výherní linii uprostřed a má zpravidla na sobě ovocné motivy. Tento druh automatů zpravidla neumožňuje vkládat více mincí a zvýšit tak možnou výhru. U více výplatních linií je logicky více možností. Běžné jsou tříválcové s pěti výplatními liniemi. Mají větší okno, aby se do něj vešlo devět symbolů, které určují jestli, jste vyhráli. Sázet zde můžete různé částky, zpravidla násobky dvou a pěti.

Druhý je VLT (video loterijní terminál). VLT je již plně digitální přístroj, s kterým se hraje s většími částkami peněz. Tyto automaty přináší díky digitální technologii hráčům jiný zážitek ze hry (propracovanější symboly, různé animace, bonusové hry), navíc mají některé možnost jackpotu, který může přitáhnout hodně zájemců o výhru. Jackpot může být i progresivní, to znamená, že se do jackpotu započítávají hry ze všech VLT automatů, takže je potencionální výhra skutečně vysoká, zatím co u pevného jackpotu není výhra tak zajímavá. Obvykle mají pět digitálních válců, mající 30 až 100 výherních linií. Schvalování a poplatky za provoz vybírá pouze ministerstvo financí. Obce tedy z jejich provozu nic nemají.

Protože, se dá na výherních automatech vytvořit závislost tzv. gambling, je povolené hraní a vstup restauračních zařízení s těmito přístroji povoleno pouze osobám starším 18ti let.

O automatech by se toho dalo napsat ještě asi dost. Pokud uvažujte o jejich pořízení, vždy výběr konzultujte s dodavatelem automatu. Velmi dobře vám poradí v pražské firmě Autoart Group, která se na výherní automaty specializuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..