Podnikový informační systém od firmy ROOT

Pokud patříte mezi malé a střední podniky, které se nezaobírají IT technologiemi, pak určitě přemýšlíte o tom, jak provozovat co nejefektivněji svou výpočetní techniku, zejména pokud si nemůžete dovolit zaměstnávat svého vlastního IT technika. V malých firmách se toto řeší většinou přes své zaměstnance, kteří většinou o nějakém amatérovi, který se příležitostně může starat o techniku v podniku, vědí. To má však dost problémů. Mezi tři nejdůležitější patří velmi slabé zabezpečení, nízká efektivita při správě IT a často úplná absence podnikového informačního systému.

Proč outsourcovat správu

Outsourcing IT je v posledních letech nejen moderní, ale i praktická záležitost. Díky outsourcingu vám odpadává nutnost zaměstnávat IT technika, který ne vždy bude ve vaší firmě na 100% vytížený. Nemusíte se starat o jeho dovolenou, nemocenskou a spoustu dalších administrativních záležitostí. Navíc nemusíte investovat do často drahých školení, které jsou potřeba, protože jinak by technik ztratil přehled o nových technologiích, počítačové bezpečnosti apod. Zkrátka se malým a středních firmám nevyplatí mít své vlastní techniky, proto je outsourcing, česky řečeno pronajímání, IT technika jedinou efektivní cestou jak spravovat své počítače a případný podnikový informační systém.

Co je podnikový informační systém?

Podnikový informační systém nejsou jen kouzelná slova, která používají jen vrcholový manažeři, ale nutnost pro správné fungování vnitřního ekosystému firmy. Co to znamená. Podnikový informační systém je množina programů, které jsou na nějakém vzdáleném nebo lokálním serveru, pomáhají vám centralizovat veškerá data firmy tak, aby byla vždy přístupná oprávněným lidem, kteří je potřebují, vždy kdy je potřebují.

Konkrétně to třeba znamená provozování vlastního emailového, souborového, databázového a intranetového serveru. To vám umožní mít zabezpečený a snadný přístup ke svým vnitropodnikovým datům, kdykoliv a kdekoliv potřebujete. Díky tomu máte všechna data pod dohledem, a tak na lokálních počítačích zaměstnanců nemusí být nic kromě pár nezbytných programů, takže třeba při havárii počítače nemusíte řešit drahou záchranu dat, protože data ze serverů se automaticky zálohují. Navíc z hlediska bezpečnosti serveru máte dohled nad daty, ke kterým se dostanou pouze oprávnění uživatelé. Vše na serverech se monitoruje, takže není problém dohledat zaměstnance, který by mohl data z firmy vynášet apod.

Zavést toto vše do provozu není technicky snadné, avšak pokud máte zajištěný outsourcing, nemusí vás samotná realizace ani nějak příliš zatěžovat. S tím si poradí firma, kterou si najmete. Jednou z takových firem je i firma ROOT.

ROOT IT Professional Team

Firma ROOT se specializuje na zajišťování komplexního outsourcingu IT pro živnostníky, neziskové organizace, malé a střední podniky do 150 počítačů v síti. Profesionálové pracující ve firmě Vám dokáží zajistil audity, konzultace, návrhy řešení, instalace, školení a podporu, opravy, prodej a  servis IT, a v neposlední řadě plánování rozvoje IT ve firmě tak, aby jste dokázali využít své IT prostředky co nejlépe.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=Ck3zVfW3Pbs

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..