Vestavné myčky nádobí Siemens a Beko jsou cenově dostupné a ušetří vám spoustu nudné práce

Někdy někdo chytrý řekl, že život je otázkou priorit. To platí obzvlášť, pokud přemýšlíte nad koupí myčky nádobí. Pokud se vám chce neustále dokola mýt nádobí ručně, pak je to jen a jen vaše rozhodnutí. Pokud však nechcete ztrácet svůj drahocenný čas ručním mytím nádobí, je pro vás myčka jasným řešením. To platí i tehdy, když nemáte moc peněz. Myčky nádobí jsou dnes velmi levné a navíc si je můžete pořídit na splátky, takže se nemusíte nutně ohlížet na případnou vyšší cenu.

Často kladené otázky u myček nádobí

Umyje myčka nádobí pořádně?

Ano, myčka nádobí dokáže umýt nádobí často lepe než vy. Má to však svá pravidla. Nemůžete očekávat, že když necháte nádobí v myčce týden, že bude potom perfektně umyté. Zaschlé zbytky jídla se vám budou umývat v myčce stejně špatně, jako při ručním mytí. Nejlepšího výsledku tedy dosáhnete, když budete nádobí umývat pravidelně.

Mám doma tvrdou vodu, vadí to?

Tvrdá voda je všeobecně problém, který se netýká pouze myček nádobí. Každopádně, pokud máte doma tvrdou vodu, je potřeba čas od času pomocí regenerační soli do myček myčku propláchnout a tím odstranit vápenaté nánosy.

Je drahý provoz myčky nádob?

Myčky dokáží umýt nádobí i s jen velmi malým množstvím vody, takže proti ručnímu mytí ušetříte za vodu. Z hlediska energií, není myčka moc náročná. Nejlepší myčky mají spotřebu v kategorii A+++. Toho je dosahováno třeba u myčky SIEMENS SN 66V092 EU technologií Zeolith a výměníkem tepla. V obou případech dochází k zpětnému použití odpadního tepla. Náklady na mycí prostředky se sice trochu zvednou, ale ne o moc. Navíc nebudete muset kupovat tolik jaru, ten se totiž v myčce nepoužívá. To kolik vás bude stát provoz myčky je dáno velikostí počáteční investice, která se vám, zejména pokud často myjete nádobí, brzy vrátí.

Jsou myčky hlučné?

U vestavných myček je hluk zanedbatelný. Mimo to, můžete myčku nastavit na odložení mytí na dobu, kdy třeba nebudete doma.

Bojím se vytopení sousedů myčkou

Moderní myčky mají technologii AquaStop se zárukou. Technologie zahrnuje zdvojené speciální přívodní hadice, bezpečnostní ventil a plovákový spínač, který je ve vaně myčky. Nehrozí tedy, že by jen tak nějaká voda z myčky vytekla, třeba když nebudete doma.

Pojďme se nyní podívat na dva zástupce ze světa myček nádobí. Prvním bude myčka Beko DIN 5833, kterou si můžete v e-shopu levneELEKTRO.cz pořídit za příjemnou cenu pohybující se kolem 7.000 korun.

Vestavná myčka Beko DIN 5833 na první pohled nemusí působit důvěryhodně, protože tato značka u nás není moc známá. Co vás však může uklidnit je prodloužená záruka na 5 let. Takovou záruku nedostanete, když by myčka nebyla kvalitní. Má ve své výbavě 8 programů na mytí nádobí, výškově nastavitelný horní koš a kapacitu na 12 jídelních sad nádobí. Dále myčka má technologii AquaStop se zárukou, Eko 50°C, která dokáže umýt nádobí se sníženou teplotou vody, Jemný 40°C, zajistí umytí i choulostivých skleniček a porcelánu s dekorem. Myčka si poradí i s umytím pouze do poloviny naplněné myčky.

Druhou je vestavná myčka Siemens SN 66N097 EU, která patří mezi lepší a tudíž i dražší myčky. Přesto, jí však lze pořídit v e-shopu levneELEKTRO.cz za cenu kolem 15.000 korun. Myčka patří do energetické kategorie A++, nespotřebovává tedy mnoho vody a ani energie. Z technologií má AquaStop se zárukou, AquaSensor III, který detekuje stupeň umytí nádobí, InfoLight, který vás upozorní, když je nádobí umyté, Auto 3v1, který umožňuje použít jakýkoliv dostupný mycí prostředek pro myčky a mnohé další velmi zajímavé technologie, mezi které patří třeba výměník tepla.

Nejen všechny zmíněné myčky nádobí si můžete pořídit ve velmi oblíbeném e-shopu levneELEKTRO.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..