LED televize Samsung, koupit nebo nekoupit?

Televize, věrný sluha a dobrý kamarád, za posledních několik let zažil poměrně dost zásadní vývoj. Je to něco málo přes deset let, co jsme doma měli obří, tlusté a těžké CRT televize, o kterých se občas říkalo, že mají “motor vzadu”. Doba starých CRT televizí, je již ta tam. Nahradily je totiž LCD televize. Ty sice měly z počátku spoustu problémů, především s kvalitou obrazu, která se zlepšila až s příchodem digitálního vysílání, avšak díky svému futuristickému designu, nižší spotřebě a malé hmotnosti se rychle prosadily. Klasickým LCD televizím však již téměř odzvonilo. Nahradily je totiž LED televize.

Co je vlastně LED televize

Hned z kraje je potřeba říci, že LED televize se oproti klasickým LCD televizím liší v druhu podsvětlení. Klasické LCD televize pro podsvětlení obrazu (jinak byste toho moc neviděli) používají dlouhé tenké zářivkové trubice, která jsou v umístěny zpravidla ve spodní části obrazovky. Jejich světlo se pak odráží od lesklého pozadí směrem ven k vám přes LCD displej. Toto řešení má jeden zásadní nedostatek, kterým je nerovnoměrnost osvětlení. To poznáte tak, že při pohledu z různých úhlů uvidíte, že světlo není rovnoměrně rozprostřeno.

U LED televize se tento problém řeší tak, že se nahradila zářivková trubice LED diodami, které jsou rovnoměrně umístěny na zadní část televize tak, aby došlo k rovnoměrnému rozprostření světelného toku. To je jediný rozdíl. Toto nové podsvětlení přineslo několik nových výhod. Asi nejvýznamnější je dosažení ultra vysokého kontrastu a vysokého jasu, které zlepšují celkový dojem ze slevování videa. Lepších parametrů dosahuje pouze plazmová televize, která je bohužel extrémně energeticky náročná. LED diody naopak mají extrémně malou spotřebu energie. Díky tomu mají LED televize Samsung až o polovinu menší spotřebu definovanou nejnovějším standardem ENERGY STAR, udávající kategorie energetické náročnosti.

Inteligentní televize Samsung SMART TV

Moderní televize, je na tom podobně jako mobilní telefon, který se k telefonování téměř již nepoužívá. To samé pomalu začíná platit i o televizi. Ta se dnes stává multimediálním centrem, které začíná stírat rozdíl mezi počítačem a televizí. Posledním trendem je tedy implementace internetového prohlížeče, webkamery, instant messagingu (jehož zástupcem je u Samsungu Skype), USB rozhraní, ke kterému můžete připojit flash disk s filmy a mnohé další přímo do televize. Mimoto Samsung do televize SMART TV implementoval nejznámější sociální sítě, jako Facebook, Twitter, Youtube a další sítě, které souhrnně pojmenoval SMART HUB. V televizi najdete také bezdrátové připojení WiFi, které vám umožňuje bezdrátově připojit kompatibilní zařízení (router, počítač, mobil,…). Všechna data pak televize umožňuje nahrát do cloudového úložiště SAMSUNG, které vám umožní mít svá data kdykoliv a kdekoliv dostupná.

Z klasické televize se tak dnes stalo multimediální a sociální centrum, které bylo ještě nedávno pouze pro vyvolené nadnárodní podniky, které si tyto technologie mohli dovolit. Vy si dnes můžete tyto hi-tech technologie výrobce Samsung pořídit domů již za cenu začínající na směšných 8.000,-kč v e-shopu levnéELEKTRO.cz.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=-obV1NHrhiM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..