Jsou robotické vysavače iROBOT jen drahé hračky, nebo skutečný domácí pomocník?

Protože je vysávání, stejně jako mnoho dalších domácích prací nezáživné, vznikl postupem času robotický vysavač. Na první pohled vypadá jako celkem pěkný drahý jezdící knoflík po podlaze a moc důvěru v úklid nebudí. Je kulatý, takže jak může vysávat v rozích? Po podlaze se pohybuje jako autíčko na ovládání, vydává různé zvuky a jezdí sem a tam. Není tedy divu, že někdo robotický vysavač může považovat za drahou hračku. Skutečnost je však zcela jiná.

Jak funguje?

Předně je potřeba si říci, že robotický vysavač je skutečně vysavač, který umí vysávat, a to tak, že velmi dobře, vyluxuje dokonce mnohem lépe, než vy sami. Jak je to možné? Jednoduše. Uklízí totiž neúnavně v době, kdy nejste doma. Běhá po místnosti sem a tam, a tak si vytváří mapu okolí ve své paměti. Díky této mapě nevynechá žádné místo. Navíc tím, že je malinký, dokáže se dostat třeba i pod postel, takže bude uklizeno i na místech, kde uklízíte většinou jen příležitostně.  Toto ocení zejména alergici na různé druhy prachu, chlupů apod. Díky své inteligenci se nemusíte kromě vyprazdňování nádoby s prachem již nikdy více o luxování starat. Robot si sám umí najít dokovací stanici, v které si pravidelně dobíjí baterie. Pokud však potřebujete, aby robot vyčistil nějaké konkrétní místo, pak ho stačí zvednout ze země a donést jej přímo k místu úklidu. Pak jen stačí zmáčknout tlačítko SPOT a robot sám začne důkladně uklízet místo se špínou.

Jak probíhá vysávání?

Relativně jednoduše. Robot má na zespodu rotující kartáček, který dokáže vymetat nečistoty z rohů. Nečistoty jsou kartáčkem dopraveny k protiběžným kartáčům, které seberou špínu ze země, také díky podtlakovému vysávání. Nečistoty jsou dopraveny do sběrného koše s hepa filtry, které umí zadržet i velmi malé částečky prachu a dokonce i pylu.

Může robot nabourat, nebo spadnout ze schodů?

Robotický vysavač má na svém těle elektronický nárazník, který zajistí včasné zastavení robota. Další čidla se pak postarají o to, aby v případě, že dojede k nějakému okraji, nespadl. Pokud tedy do robota nebude někdo šťouchat, sám se rozhodně nepoškodí.

Co dál robot umí?

Pokud si vyberete lepší verzi robota, třeba iROBOT ROOMBA 750, tak ten dokonce umí pomocí senzorů aktivně hledat nečistoty. Překonávat různé povrchy a ty pak dle jejich druhu různě vysávat. Lze jej dálkově ovládat. Umí se díky technologii Antitangle vyhnout namotání kabelů a konců koberců. Má moderní dotykové ovládací prvky, a lze naprogramovat.

Závěr? Robotické vysavače iROBOT nejsou žádné hračky. Jedná se o výkonné a inteligentní automatické uklízecí roboty, které budou udržovat podlahu perfektně čistou i na místech, kam se jen tak nedostanete. Nejvíce je oceníte zejména pokud máte doma zvířecí mazlíčky, nebo pokud vyžadujete doma ze zdravotních důvodů co nejčistší prostředí. Zakoupit si robotické vysavače můžete v e-shopu elevneELEKTRO.cz, kde je mají za velmi příjemné ceny.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=jrtu4YYK5d0#!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..