Nakupovat nebo nenakupovat šperky na internetu?

Nakupování on-line se stalo velmi oblíbeným. Člověk nemusí nikde běhat a pokud mu nevadí nechat si zaslat zboží nějakou z dopravních společností, může se jednat o velmi pohodlné nakupování. Konec konců, často je zboží na internetu k dostání levněji než v kamenném obchodě. Ne vše, je však zcela vhodné nakupovat na internetu. Proč? Hned uvidíte.

Co se týče nákupu drahých šperků, nekupujete je u neznámých firem. Kolem cenných kovů se pohybuje spousta pochybných lidí, a tak není problém koupit nějaký ten padělek. To se stane raz dva. Pokud totiž nejste zkušený zlatník, nemáte moc šancí, jak zjistit, jestli šperk za několik tisíc není třeba z nordického zlata, což je směs mědi, hliníku, zinku a cínu, bez obsahu pravého zlata. Známým zavedeným společnostem lze věřit mnohem víc, než neznámému zlatnictví.

Samotný nákup šperků na internetu, u známé prověřené firmy, provádějte velmi pečlivě. Problém totiž je v tom, že firmy nabízí velmi velká množství různých šperků, bohužel s často velmi strohým popisem. Proto, pokud máte jakoukoliv nejasnost, kontaktujte obchod a zeptejte na vše co vás zajímá. Šperky jsou drahá věc a tak jejich nákup neuspěchejte. Sice zboží můžete ze zákona do 14ti dní bez udání důvodů vrátit, ale  je to protivné, a jsou s tím zbytečné výdaje.

Nekupujte vždy to nejlevnější. Za málo peněz dostanete totiž málo muziky. Jedna nejmenovaná společnost prodávající šperky, vám sice ke šperku nabídne pěknou krabičku, nicméně šperk do ní neumístí. Ten místo toho nechá zabalený v igelitovém obalu. Co je na tom špatně? Je to nehezké zacházení se šperky a pak také, dát ten šperk do krabičky, které je u objednávky, není zas tak úplně triviální. Doma na vás tak bude čekat nepříjemný hlavolam. To by se vám v kamenném obchodě nestalo. Tam vám šperk ukáží, zabalí do dárkové krabičky a , takže nebudete muset doma hloubat nad tím, jak se asi takový šperk aranžuje a upevňuje, tedy pokud šperk budete někomu darovat.

Shrnutí na závěr:

  1. šperky kupujte pouze u prověřených společností, ty internetové si můžete ověřit na serveru Heuréka.cz
  2. ne vždy je na místě za každou cenu kupovat to nejlevnější
  3. máte-li jakýkoliv dotaz, nebojte se zvednout telefon a zavolat do e-shopu
  4. pečlivě si nákup promyslete

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..