Sněhové frézy Canadiana a Murray

Na nastávající zimu je potřeba se pořádně připravit. To platí zejména pro všechny, kdo se předně musí o své okolí starat, třeba školy, nemocnice, města, supermarkety, hotely, úklidové firmy a mnozí další. Ve všech těchto případech, je zapotřebí značné automatizace, protože uklízet sníh ručně je velmi fyzicky i časově náročné. Však si vzpomeňte, jak jste pracně naposledy uklízeli sníh lopatou, nebo hrablem. V těchto případech můžete s úspěchem používat na uklízení sněhové frézy.

Jakou frézu si vybrat?

Sněhové frézy se dělí na jednostupňové a dvoustupňové. První jednostupňová sněhová fréza je vhodná pro čerstvě napadlý sníh do výšky 25 centimetrů. Dobře se s ní manévruje a dokáže uklidit i přemrzlý sníh. Tento typ sněhových fréz je poháněn čtyřtaktním motorem a dokáže uklidit až 30 tun sněhu za hodinu. Jejich údržba je velmi snadná, často srovnávaná s údržbou sekačky na trávu. Dobrým zástupcem těchto menších fréz, je za velmi příjemnou cenu, sněhová fréza Canadiana CS55800, která je vhodná na chodníky a menší plochy třeba v okolí hotelů, firem, domů apod.

Dvoustupňová sněhová fréza je oproti jednostupňové robustnější. Jejich šnek nejprve sníh odřízne, rozmělní a následně dopraví vysokootáčkovým ventilátorem k výhozovému otvoru. Sníh dokáže zpravidla odhodit až na vzdálenost 10 metrů. Mezi nejčastěji prodávané patří jednoúčelové dvoustupňové sněhové frézy, vhodné do středních a vyšších poloh, které jsou však trochu náročnější na údržbu. Za hodinu dokáží zpracovat až 90 tun sněhu. Mezi zástupce hrdě patří sněhová fréza Murray MM691150E. Tato šestirychlostní fréza má velkou rukojeť startovací šňůry, umožňující start i s rukavicemi. Stroj lze ovládat jednou rukou, díky přítomnému světlometu lze sníh uklízet i v brzkých ranních hodinách a odhoz sněhu lze ovládat z místa obsluhy.

Obě zmíněné sněhové frézy s agregáty Briggs & Stratton patří mezi profesionální, a lze k nim pořídit další příslušenství. Koupit si nejen tyto dvě zmíněné frézy můžete u firmy Kranzle, které má s úklidem již 22 let zkušenosti, nabízí kvalitní servis, náhradní díly a mnoho dalších uklízecích pomocníků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..