Skútry Kentoya, dokonalé městské přemisťovadlo

Skútr je unikátní malá motorka, která je naprosto ideální pro snadné a rychlé přemisťování po městě. V zahraničí, zejména ve velkých městech patří skútry mezi velmi oblíbenou formu dopravy. Jednak mají malou spotřebu, všude se vejdou a nejsou drahé. Je proto škoda, že ani v Praze a ani Brně je zas tak moc neuvidíte. U nás si lidé stále nezvykli na to, že skútry jsou mnohem skladnější a levnější na provoz, než auta, která nejsou kde parkovat. To platí zejména v Praze, která zavedla modré parkovací zóny, na kterých bez povolení nelze parkovat. Majitelé skútrů toto trápit nemusí, ti se postaví tam, kam se jim to zrovna hodí, protože jsou jednoduše skladní. Není tedy problém nechat zaparkovaný skútr na chodníku, ve vchodu, nebo zkrátka tam, kde je jen trochu místa.

Proč si ne/koupit skútr?

Pokud namítáte, že projíždět v husté pražské dopravě mezi auty je velký risk a maximálně leda tak dobrý adrenalinový sport, nelze dodat nic víc než, že vás nikdo na skútru nenutí jezdit 5 centimetrů od aut a snažit se za každou cenu posunovat dál a dál. Ale věřte tomu, že až se ocitnete v zácpě, budete blahem bez sebe, že budete moci prokličkovat mezi auty, nebo třeba jen sjet ze zácpy, na pro auta, nedostupném místě.

Počasí může také být pro mnohé odrazující od koupě skútru. Ano, to ano, jezdit obecně na nějaké motorce třeba v dešti, zimě nebo horku není zrovna zážitek, který každý nutně vyhledává, avšak je potřeba si uvědomit pár faktů. Jednak pokud vám nebude přát počasí, můžete využít konvenčních možností dopravy. No a pokud si pořídíte vhodné oblečení, pak vás ani nezmary počasí nemusí nějak moc zatěžovat.

O samotný skútr také není nutné se bát. Samotná investice do něj není nákladná, navíc si nemusíte kupovat nutně nový, ale můžete využít třeba služeb bazaru se skútry. Využít také můžete různých pojištění proti krádeži, takže skutečně není třeba se o něj bát.

Skútry Kentoya – levné a přitom dobré

Čínské skútry Generic nesoucí  značkou Kentoya, patří mezi velmi oblíbené, zejména díky velmi nízké ceně a nenáročnosti jejich provozování. Oblíbený je také jejich servis, který lidem z Prahy a okolí do 20km kolem centrálního skladu ve Veliké Vsi, zajistí svoz a zpětný rozvoz skútru za účelem servisní prohlídky. Objednat si za poplatek můžete i uskladnění skútru na zimní období. Skútr bude zazimován (vypuštění paliva, odpojení baterie) a uložen na bezpečném a suchém místě. Na jaře pak máte v ceně i prohlídku a doplnění 1 litru benzínu.

Kentoya EAGLE KING 125 4T

.Na závěr si pojďme v krátkosti představit dva nejoblíbenější skútry. Prvním z nich je Kentoya EXTRA 50 2T. Jedná se o skútr s živým dvoutaktem o obsahu 49,8 ccm. Tento skútr se hodí díky automatické převodovce začátečníkům, a nenáročným lidem, kteří na něm chtějí překonávat pouze krátké vzdálenosti. Spotřeba 2,5l na 100 km je velmi příjemná a tak doslova za pár korun můžete brázdit město jak bude libo.

Druhým skútrem, je ne o moc dražší, skútr Kentoya EAGLE KING 125 4T, který již dokáže vyvinout vyšší rychlost, takže s ním lze jezdit i na větší vzdálenosti, třeba na výlet mimo město. Obsah motoru je skoro 125 ccm, takže počítejte s trochu vyšší spotřebou. Startování má jak elektrické, tak mechanické, které oceníte třeba když budete mít slabou baterii. I přestože je motor nastaven na ekonomický režim, rozhodně se nezadýchá ani ve dvou lidech v kopci. Jedná se tedy o dynamický skútr pro náročnější zákazníky.
Prodej skútrů Kentoya
, naleznete na webových stránkách www.kentoya.cz, zde naleznete i skútry 125 ccm.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..