Klimatizace do bytu, domu a kanceláře

Klimatizace je pro spoustu lidí, stále takové magické slovo, které se na první pohled může zdát, jako něco finančně nedosažitelného, luxusního apod. Opak je však pravdou. Za posledních několik desítek let se cena klimatizací snížila na takovou úroveň, že si jí dnes kdokoliv může pořídit domů, na chatu, nebo třeba do kanceláře. Nevěříte? Tak čtete dál.

Základní druhy klimatizací

Existují tři základní druhy klimatizací. Přenosné, nebo-li mobilní, dále do obytných prostor (kancelář, dům, byt) a také klimatizace centrální, které uvidíte ve velkých kancelářských prostorách. Každá z těchto klimatizací má své specifické použití.

Přenosné klimatizace

Tato kategorie klimatizací se používá všude tam, kde potřebujete nárazově klimatizovat prostor a přitom nechcete mít trvale instalovanou pevnou klimatizaci. Třeba v obchodě, v přehřáté kanceláři, ve školící místnosti, nebo třeba u vás na chatě. Mobilní klimatizace se dělí na kompaktní a nebo s odděleným kondenzátorem. V prvním kompaktním provedení z klimatizační jednotky vede ohebnou hadicí z klimatizační jednotky teplý vzduch pryč z místnosti. V druhém provedení je, jak již bylo napsáno, oddělený kondenzátor, který je propojený s klimatizací pomocí dvoutrubkové ohebné hadice. Neduhem těchto klimatizací je jejich relativní hlučnost a nutnost umístit hadici s teplým vzduchem třeba z okna.

Klimatizace do obytných prostor

Tato kategorie klimatizací se používá všude tam, kde potřebujete mít natrvalo instalovanou klimatizaci, která bude schopná uchladit, případně vytopit, jednu místnost (vždy záleží na velikosti místnosti). Klimatizační jednotky se dělí na kazetové, podstropní, parapetní a zabudované kanálové. Co si vyberete záleží na tom, co vám více vyhovuje. Ve všech těchto případech se jedná o klimatizace dělné tzv. SPLIT a MULTISPLIT, to znamená, že všechny jsou napojeny na venkovní jednotku. V případě verze MULTISPLIT může být na jednu venkovní jednotku napojeno až 5 vnitřních jednotek. Venkovní část je pak zpravidla instalována na fasádě a pokud to jde, na chladném místě, kde nebude moc vidět. Výhoda této klimatizace je v její tichosti. Vnitřní jednotka totiž obsahuje tichý, ale přitom výkonný ventilátor.

Centrální klimatizace

Tuto klimatizaci využijete v případě, že potřebujete chladit více místností najednou. Třeba velký dům, nebo klimatizovat kanceláře. Na jednu venkovní jednotku, se v tomto případě dá zapojit až 16 vnitřních klimatizačních jednotek, které jsou propojené centrálním páteřním rozvodem chladivého potrubí. Klimatizace je řízena vlastním počítačem. Tyto klimatizace fungují na principu tepelného čerpadla vzduch-vzduch, není tedy potřeba dělat žádné vrty do země, nebo mít v blízkosti venkovní zdroj vody.

Není to škodlivé?

Klimatizace samy o sobě škodlivé nejsou. Mají různé prachové filtry a ty vyšší verze pak i ionizátory vzduchu, čímž se ještě kvalita vyfukovaného vzduchu zvyšuje. Mimo to, se filtry čistí antibakteriálními přípravky, takže se není třeba bát. Není však doporučeno rychle a často střídat teplé a studené prostory.

Jak je to s údržbou

Údržba je vcelku snadná, a spočívá zpravidla ve vyčištění filtrů ve vnitřní jednotce a chladících žeber venkovních jednotek. Intenzita čištění záleží na povaze prostřední. Pokud je více prašné, je potřeba častěji klimatizaci čistit. Za předpokladu, že se o klimatizaci budete starat, vydrží vám zpravidla 20 let. V opačném případě, jí můžete třeba již za dva roky celou zničit.

Kde lze koupit kvalitní klimatizace?

Společnost KLIMA RAPID, specialista na klimatizace, zastupuje značeky MIDEA pro Českou republiku a Slovensko a provádí také kompletních dodávky klimatizací DAIKIN, Panasonic, Sanyo, Toshiba, MIDEA, Mitsubishi, Fujitsu. LG i dalších značkových zařízení. Pro více informací navštivte web www.klimarapid.cz nebo využijte zelené linky 800 100 343. Klimatizace můžete také zakoupit on-line v jejich e-shopu http://obchod.klimarapid.cz.

O tom, že firma KLIMA RAPID je kvalitní a významný dodavatel klimatizací na českém trhu svědčí to, že jejich produkty používá třeba Česká pošta, ČSSZ, TNT, AAA Auto, Volvo, ČSOB, Tchibo, Starbucks a mnohé další významné firmy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..