Špičkové technické izolace VentureClad

V současnosti se nejvíce snažíme omezovat úniky tepla, které je velmi drahé. Často, je proto vidět, na různých vedeních teplé i studené vody, nebo třeba na vzduchotechnice, různé druhy izolačních materiálů, avšak ne vždy je vidět, že by tepelná izolace byla vždy ochráněna. Ve většině případů, zejména mimo průmysl, se potrubí obloží izolací, které se, aby se neřeklo, stáhne stahovací páskou a tím izolace končí. V průmyslových objektech se izolace provádí lépe, nicméně i zde jsou často vidět úsporné tendence. Takovéto šetření nemá, kromě aktuálního ušetření pár korun, bohužel žádný efekt, ba naopak. Pokud totiž izolované vedení není správně zaizolováno, to znamená nejen obloženo izolační vrstvou, ale i ošetřeno technickou izolací, může dojít k mechanickému poškození tepelné izolace. To má za následek zbytečné úniky tepla, a zkracování životnosti tepelné izolace. Dále je potřeba si také uvědomit, že bez technické izolace, dohází k absorpci vlhkosti z okolí do tepelné izolace, potažmo k přímé kondenzaci par na vedení, takže dochází k výraznému a hlavně zbytečnému ochlazování média, které se snažíme tepelně izolovat. Není se tak čemu divit, když v zimě zamrzne vodní potrubí i když je “tepelně izolované”, protože je izolace nekompletní a často i špatně provedená.

Shrňme si to. Pokud provádíte tepelnou izolaci vzduchu, vody, nebo třeba i jiného média, potřebujete nejen správně provést samotné tepelné zaizolování, ale i instalaci technické izolace, která bude chránit izolaci před mechanickým poškozením, ale třeba i před hlodavci apod., a také před průnikem par. Aplikace této izolace je velmi snadná, protože izolace jsou samolepicí.

Mezi nejlepší technické izolace patří hliníkové izolační fólie VentureClad, které se dají sehnat ve třech základních provedeních.

  • VentureClad™ 1577CW
  • VentureClad™ 1577CW-BM
  • VentureClad™ 1577CW-WM

S následujícími parametry

  • Samolepicí povlak z 5-ti (VentureClad™ 1577CW, VentureClad™ 1577CW-WM) nebo 6-ti(VentureClad™ 1577CW-BM) vrstvého laminovaného hliníku (3× Al, 2× polyester) nebo (3× Al, 3× polyester)
  • Splňují požadavky pro stavbu zařízení v potravinářském průmyslu.
  • Testované a schválené proti znečištění zeminou.
  • Rozsah pracovních teplot od –34 do 149 °C
  • Teplota při aplikaci od –23 do 120 °C

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..