Výhody zastřešení bazénu POPP – jednoduchost, efektivnost a elegantní design

Pokud vlastníte bazén, určitě jste přemýšleli o jeho zastřešení a pokud ne, věříme, že po přečtení následujícího článku o zastřešení začnete zajisté uvažovat. Zastřešení bazénu má totiž mnoho nesporných výhod a investice do něj vám vrátí během několika málo let, nevěříte? Hned zjistíte proč.

Proč si pořizovat zastřešení bazénu

První, co asi každého napadne, je to, že vám zastřešení usnadní práci s údržbou bazénu. Jednoduše vám do něj nebude padat tolik nečistot, takže si budete moci více užívat a ne jen čistit vodu. To je samozřejmě pravda. Zastřešení má však spoustu dalších, ne na první pohled zřejmých výhod. Začněme popořádku.

Prodlouží se vám doba koupání

Pokud si vybere zastřešení, které vám umožní vstup do zastřešeného bazénu, budete se moci v bazénu bez problémů koupat od dubna do října. Zastřešením totiž zvyšujete teplotu vzduchu o zhruba 9 stupňů Celsia, takže i když venku již nebude tak pěkně, můžete se v klidu koupat. Otužilci a majitelé saun se pak mohou bez problémů koupat celý rok.

Zastřešení omezuje dopady UV záření

Slunce s jeho UV paprsky nejenže není z dlouhodobého hlediska pro vaší kůži vhodné, ale není vhodné ani pro váš bazén. UV paprsky totiž urychlují rozklad chlóru ve vodě a urychlují “stárnutí” materiálů. Zastřešení bazénu dopad UV paprsků tlumí, čímž se prodlužuje životnost bazénu, snižuje se množství potřebné chemie, následkem čehož se snižují náklady na provoz, a v neposlední řadě se také můžete ve vodě déle koupat.

Zastřešení je bezpečné z hlediska možného utonutí

Protože, jsou zastřešení POPP uzamykatelná, nehrozí, že v době vaší nepozornosti může, nejen vaše ratolest, ale i kdokoliv jiný, spadnout do bazénu a utonout. Pro děti je voda lákavá hračka, takže rozhodně stojí za zamyšlení, zda-li si k bazénu pořídit zastřešení nebo ne.

Zastřešení jako designový doplněk

Zastřešení firmy POPP s.r.o. je vyráběnu v deseti designových variantách Klasik, Ekonomik, Perfect, Elegant, Kreativ, Akademie, Dynamik, Komfort, Exclusiv a Variant. Každé z těchto provedení, od zastřešení, které pouze zakryje bazén, až po nejluxusnější verzi, se stane součástí vaší zahrady stejně neodmyslitelně jako třeba altánek, houpačka, gril, nebo pískoviště pro děti. Z barev si můžete vybrat z čiré (průhledné barvy), dále modré a hnědé barvy. Jako výplň je používán buď 10milimetrový jednokomůrkový polykarbonát Lexan, nebo 4milimetrový kompaktní akrylát. Polykarbonátová výplň má oboustrannou UV stabilizaci, o které již bylo psáno dříve. Akrylát je na druhou stranu pevnější a umožňuje průhled do bazénu.

Omezení množství nečistot

V neposlední řadě, jak již bylo zmíněno, dochází k omezování množství nečistot v bazénu, a tím spojené nutné údržby, což vám ve výsledku šetří peníze a čas.

Konstrukce zastřešení POPP

Veškerá zastřešení bazénu POPP jsou udělaná jako rozebíratelná (nesvařovaná), takže v případě poškození části, lze tuto část snadno vyměnit. Všechny nýty a spoje jsou schované, takže působí plně kompaktním dojmem. Posuv je řešen kolejnicemi, v kterých jezdí polyamidová kolečka. Jednotlivé segmenty je možné odsunout úplně mimo vodní plochu. Posuv je navíc tak snadný, že zastřešení odsune i malé dítě.

Z použitých dveří si můžete vybrat následující:

  • pantové dveře
  • pantové bez prahu
  • posuvné čelní
  • posuvné boční
  • zásuvné dveře
  • lomené čelo
Z hlediska stavební připravenosti je zapotřebí jen zhruba pět centimetrů volné plochy po obou stranách. Pozor však na nezpevněný podklad, který by se mohl za deště propadnout a za větru pak uvolnit zastřešení.

Na zastřešení POPP je poskytována 10 let záruka. Veškeré nabízené druhy zastřešení a dokonce i bazény si můžete přijít osobně prohlédnout do showroomu ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku, kousek od Lednicko-valtického areálu.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=7TMoeKjfIr0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..