Moderní trendy v ložním povlečení

Přestože se to na první pohled moc nezdá, i ložní povlečení na postele má svou zásluhu na tom, jak se vyspíte. Je totiž velký rozdíl v tom, jestli spíte v obyčejném ložním povlečení za 200 korun, nebo v moderním kvalitním povlečení, jehož cena přesahuje často i tisíc korun. No a protože, v posteli chtě nechtě strávíme v průměru čtvrtinu svého života, je více než vhodné, spánek si co nejvíce zpříjemnit. Mimo to, pokud se dobře vyspíte, bude váš následující den mnohem příjemnější. Určitě to znáte, když se špatně vyspíte, celý další den nestojí za nic.

Jaké tedy vybrat povlečení?;

Předně asi ne to nejlevnější, nejobyčejnější. Dejte si s výběrem toho správného ložního prádla pěkně na čas. Projděte si celou nabídku obchodů, či e-shopů a vyberte si jen to co se vám bude nejvíce líbit. Výběr správných barev, nebo různých dětských motivů, je z psychologického hlediska velmi důležité. Pokud se vám bude ložní povlečení líbit, a pokud bude ladit s vaším pokojem, máte z poloviny zajištěný příjemnější a zdravější spánek. Zvídavější lidé si mohou před výběrem prostudovat psychologii barev. V ložnici se třeba doporučuje používat modrou, kterou má uklidňující účinky, kterou je doporučeno zkombinovat s červenou, teplejší barvou. V hlučnějším prostředí, třeba ve městech se doporučuje  používat také zelenou barvu. Samozřejmě ve výsledku záleží jen a jen na vás, kterou barvu máte rádi.

Dalším faktorem, který má velký vliv na kvalitu spánku je materiál ložního prádla. Zde opět jako u barev platí, že záleží na tom co vám vyhovuje. Někdo může vyžadovat sametově hladké povlečení, zatím co někdo jiný spíše hrubější krepové povlečení. Jedno by však mělo být pro vaše prádlo bez ohledu na omak společné. Tím jsou přírodní materiály. S těmi se tělo vyrovnává výrazně lépe, než u statickou elektřinou nabitých umělých materiálů.

Mezi současné moderní materiály patří:

flanelové povlečení – je velmi měkké a hřejivé a má výborné izolační a sací vlastnosti. Je vhodné pro chladnější počasí a není potřeba ho žehlit

krepové povlečení – tepelnou úpravou vláken je dosaženo zvlnění látky. Krep je nenáročný na údržbu a nemusí se žehlit

hladká bavlna – má asi nejlepší vlastnosti ze všech. Její nevýhodou je její vyšší mačkavost, na druhou stranu snáší praní při vyšších teplotách, takže je z hlediska hygieny nejvhodnější

bavlněný satén – jedná se o nejoblíbenější materiál, který je nesmírně příjemný na dotek, nedrží se na něm nečistoty a přitom je pevný, neklouže a nestudí na rozdíl od umělého polystyrenového saténu.

Mako satény a nežehlivé satény – jedná se o luxusní materiál té nejvyšší kvality z egyptské bavlny s nežehlivou a nemačkavou úpravou.

Jersey – pružná bavlněná látka s vysokou savostí a prodyšností, která výborně reguluje teplo

Pokud právě uvažujete o nákupu ložního povlečení třeba jako svatební dar pro novomanžele, nebo jako dárek k Vánocům, určitě navštivte oblíbený internetový obchod “Domácí pohoda.cz“, který se specializuje na ložní povlečení s vlastní šicí dílnou s možností úprav povlečení podle vašeho přání. V široké nabídce mají i moc pěkné dětské povlečení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..