Stručný průvodce výběrem bazénů

Vlastnit bazén je fantastická věc hned z několika hledisek. Jednak je velmi příjemné kdykoliv si moci vlézt do chladné vody v parném létě, nebo naopak do horké lázně v zimě, kdy kolem vás poletuje sníh a teplota vzduchu je pod nulou. Pak také majitelé bazénů jsou obvykle často více oblíbení, zejména pokud pořádají různé bazénové párty. V neposlední řadě je to také symbol bohatství, kterým jasně dáváte najevo, že nejste žádní průměrní lidé, kteří pracují od rána do večera za pár drobných. Provozovat větší bazén je totiž finančně (při dnešních cenách vody) poměrně nákladné, zejména pokud bazén hojně využíváte. Na druhou stranu luxus, který vám bazén poskytne, za ty peníze rozhodně stojí. Protože bazén by měl vydržet nějakých padesát let, je potřeba jej správně vybrat. S výběrem bazénu vám teď v krátkém průvodci pomůžeme.

Vítejte ve světě luxusu

Současná nabídka bazénů je natolik široká, že dokáže uspokojit každého zákazníka. Pojďme si tedy představit základní rozdělení bazénů a jejich příslušenství.

Bazény se dělí na:

  • Samonosné – jsou zapuštěné bazény pro venkovní instalace.Jedná se v podstatě o klasické nejběžnější bazény. Jsou barevně vysoce stabilní, mají UV ochranu a jsou velmi tvárné, takže není problém vytvořit nejrůznější atypické tvary.
  • Laminátové – jsou v zásadě podobné samonosným, s tím rozdílem, že jsou vytvářené jako monolitický blok, který je typizován, čímž je dosaženo nižší pořizovací ceny. Rozměry tedy není možné měnit.
  • Fóliové – patří mezi nejlevnější na pořízení. Jak vyplývá z názvu, jedná se o bazén, který má do terénu zapuštěnou ocelovou konstrukci, do které se vloží vložka z PVC fólie. Tyto bazény rozlišujeme na dva základní typy. První je typ Menorca a druhý americký typ. Zásadní rozdíl mezi těmito druhy je v tom, že americký typ má proměnlivou hloubku dna. Ani zde není možné nechat upravit bazén dle přání.
  • Betonové – jak sám název napovídá, jedná se o bazény, které jsou z betonu, který se pokryje pomocí těžké fólie tak, aby se stal bazén bezpečnějším a hygieničtějším než kdyby byl jen z betonu.
  • Přelivové bazény -jedná se o absolutní špičku mezi bazény. Tento jediný typ má na okrajích přelivový žlábek, do které se vlévá vyplavená voda, která se dále filtruje a posílá zpět do bazénu. Žlábky fungují také jako vyrovnávací nádrže. Je to stejné jako v bazénech v akvaparcích a lázních. Díky moderním postupům se podařilo cenu těchto bazénů stlačit k úrovni samonosných.

Tolik k základnímu nejdůležitějšímu rozdělení. Co se týká bazénového příslušenství, je v podstatě až na pár menších rozdílů stejné u všech typů bazénů. Budete potřebovat filtrační nádoby, cirkulační čerpadla nebo případně zařízení pro bezchlórovou úpravu vody, které je šetrnější nejen k vaší pokožce, ale i životnímu prostředí.

Pokud si chcete pořídit venkovní bazén, nezapomeňte při jeho pořizování vybrat také zastřešení, které vám ušetří hodně práce s údržbou bazénu, zajistí bezpečnost nejen vašich dětí (brání utonutí) a díky deskám z komůrkového polykarbonátu zabraňuje vychladnutí vody.

Kde se dají sehnat kvalitní bazény?

Investice do bazénu je nákladná a je na dlouhou dobu, proto vám doporučujeme při jeho pořizování vždy využívat služeb velkých zkušených firem. Jednou z českých největších a nejlepších firem je firma Albixon, která bazény nejen instaluje, ale také vyrábí. Tato firma vám zajistí komplexní špičkové služby. Na jejich webových stránkách naleznete spoustu fotografií bazénů Albixon pro inspiraci, kontakty na jejich specialisty, a další nejen bazénové vybavení (infrasauny, vířivé vany, solární sprchy, podlahy, klimatizaci a různé příslušenství).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..