Uvažujete o koupy elektronické cigarety? Děláte dobře

Elektronická cigareta je spása pro kuřáky, kteří jsou, a zajisté budou, čím dál více společností diskriminování za své neelektronické kouření. Konec konců, tomu nasvědčují i ceny akcií výrobců cigaret, které v poslední době jsou nestabilní, tedy alespoň u těch společností, které neprodukují zdravé e-cigarety.

Co je to elektronická cigareta?

E-cigareta je zpravidla plastová tyčinka, velikostí a tvarem většinou připomínající klasickou cigaretu, i když existují e-cigarety, které se normálním ani vzdáleně nepodobají. Oproti klasickým jsou těžší, protože obsahují baterii, nikotinovou náplň (tzv. e-liquid) a vaporizátor, který napájen z baterií odpařuje (vaporizuje) náplň, kterou pak vdechujete. Přitom dochází k produkci bílého kouře, takže vytváří dojem skutečného kouření. Oproti kouření tabáku je však toto kouření výrazně zdravější. Nevdechujete totiž několik set dalších látek, které jsou zdraví škodlivé. Jediné co inhalujete je nikotin, který může být ochucený, dle vašich potřeb. Existují totiž různé příchuti, například višňová, mentolová, vanilková, amaretto, jablečná a mnoho dalších. Nabídka příchutí je totiž stejně rozsáhlá jako samotná nabídka druhů e-gigaret.

Proč kouřit e-cigaretu?

Ze čtyř hlavních důvodů. Za prvé jí můžete kouři kde chcete, protože nesmrdí. Za druhé neničí zdraví vaše a ani okolí. Za třetí, protože umožňuje postupně snižovat dávky nikotinu, takže se můžete odnaučit kouřit. A za čtvrté jsou bezpečné z hlediska požárů. V cigaretě totiž nic nehoří. V neposlední řadě je kouření e-cigaret moderní, takže buďte in a ohleduplní ke svému zdraví i okolí.

Pokud jste se rozhodli pro koupi elektronické cigarety, pak je lepší si jí koupit na internetu. E-shopy mají oproti kamenným obchodům velkou nabídku cigaret, takže si zde vybere každý přesně to co mu vyhovuje. Ne každý si totiž hned oblíbí zrovna ten jeden druh co mají v trafice.

Tip: pokud jste již zkoušeli nějakou e-cigaretu kouřit a nevyhovovala vám, zkuste jiný druh. Zkušenosti prokázali, že si kuřák musí vybrat tu co mu bude vyhovovat. Většinou si kupují takové druhy, které často cigarety nepřipomínají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..