Další podvodné e-shopy na scéně využívají důvěryhodnější metody podvodů

Na českém internetu se objevilo několik dalších podvodných e-shopů, které se snaží nabudit dojem solidnosti. Nově vám nabídnou odeslání zboží na dobírku. Po několika dnech přijde jen email s tím, že část zboží je vyprodaná, a že obchod odeslal velké množství nevyzvednutých objednávek. Proto než vám zboží zašlou, požadují úhradu předem na účet. Zboží samozřejmě poté nedostanete. Tento podvod využíval e-shop eshopvyprodej.cz, který je nyní již neaktivní, avšak další e-shop, pravděpodobně dle dostupných informací od stejného podvodníka, www.cenyuledu.cz stále funguje.

Jak takový podvodný e-shop poznat?

Jen velmi těžko. E-shop cenyuledu.cz se na první pohled tváří pro laika velmi seriózně. Zkušený člověk však ví, že vzhled, který tento e-shop používá, je obyčejná defaultní šablona, což samo o sobě říká, že si s tím autor nedal moc práce. Dále texty u levných telefonů má e-shop nedodělané, pravděpodobně zkopírované a bez obrázku. Dále je e-shop mimo produktů, velmi strohý. Informace se omezují jen na stránky Kontakt, Napište nám a Obchodní podmínky. Majitelé e-shopů musí často informace měnit, dopisovat různé akce, psát FAQ stránku apod. Nejvýznamnějším faktorem, který v tomto případě usvědčuje z podvodu je fakt, že doména je registrovaná na falešné jméno, neexistující adresu a divný kontaktní email viz výpis WHOIS:

domain:    cenyuledu.cz
registrant:  CID:ID133947615622271-STABLECZ
nsset:    NSSID:MITON10037
registrar:  REG-STABLE
status:    paid and in zone
registered:  22.06.2012 11:36:42
changed:   29.08.2012 10:01:02
expire:    22.06.2013

contact:   CID:ID133947615622271-STABLECZ
name:     Monika Medvidkova
address:   Na hroude 1198
address:   Praha 10
address:   11000
address:   CZ
e-mail:    cenyprovas123(*a*)seznam.cz
registrar:  REG-STABLE
created:   12.06.2012 06:42:37

Zde jde jasně vidět, že se jedná o podvrh. Avšak, i toto lze obejít. Stačí zde při registraci uvést třeba vašeho souseda. Na stránkách je ještě jedna fatální chyba. Tou je absence čísla účtu, kam se mají peníze posílat. Tato informace je u seriózních obchodů vždy uvedena. Je to totiž jediné vodítko ke skutečnému majiteli.

Závěrem? Pokud chcete kupovat drahé zboží přes internet, sežeňte si co nejvíce informací na internetu o e-shopu, v kterém chcete nakoupit. Jednoduše ideálně na Google zadejte hledat název e-shopu se slovem podvod. Vtip je v tom, že pokud je někdo napálený, velmi rád se s tím svěří na internetu v nějaké diskuzní skupině. Bloger pak dokáže napsat krásný oslavný článek, který jasně popíše celý problém. Pokud spoléháte na server Heuréka.cz, pak vás musím zklamat. Recenze se zde dají z části podvrhnout a tak pokud u e-shopu není uvedeno alespoň několik desítek referencí, není dobré serveru Heuréka.cz důvěřovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..