Web Potraviny na pranýři je sice užitečný, avšak nedotažený do konce

Před nějakou dobou dalo dohromady ministerstvo zemědělství spolu se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI) web Potraviny na pranýři. Tento web si vzal za cíl informovat zákazníky o nekvalitních potravinách, s kterými se můžete setkat v obchodech. Přestože se jedná o velmi zajímavý web, který si najde své příznivce, zejména mezi kritiky supermarketů, je jeho informační obsah dalo by se říci k ničemu.

Dobrý web k ničemu

Přestože jsou informace na webu užitečné, jsou díky zcela nedomyšleném konceptu k ničemu. Problém webu je totiž v tom, že k šíření informací nepoužívá absolutně žádné moderní komunikační kanály. Informace o závadných produktech nenajdete tedy na žádné sociální síti, nemá RSS kanál, který dnes má snad již zcela každý web a už vůbec informace nenajdete v nějaké mobilní aplikaci pro chytré telefony. Jediné co web nabízí je zasílání informační emailů. Ty jsou však popravdě k ničemu. Kdo by si totiž pamatoval několik set výrobků. Smutné také je, že šablona webu není optimalizovaná pro mobilní telefony. Zkrátka a jednoduše, web je naprosto nedomyšlený.

Ideální Potraviny na pranýři

Fantastické by bylo, kdyby byla vytvořena aplikace pro chytré telefony, která by kamerou snímala čárové kódy potravin a ihned je vyhledávala v databázi. To by ocenilo mnohem více lidí a pomohlo by to více tlačit na výrobce a distributory potravin.

Snad se kvalita zpracování webu zlepší. I když otázka je, jestli chceme vlastně vědět, že je na trhu tolik špatných potravin. Zejména po aférách se závadnými potravinami z Polska. Je totiž značně frustrující vědět, že často i čeští výrobci falšují potraviny, nebo je vyrábí dokonce závadné. Člověk pak neví, čemu má věřit. V souvislosti s tím, by bylo dobré, kdyby existovala databáze kvalitních potravin a výrobců. To by lidé možná ocenili mnohem více.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..