Ambulantní hysteroskopie – gynekologické zákroky bez narkózy a hospitalizace

Jedním z nejčastěji prováděných gynekologických zákroků je tzv. hysteroskopie, s kterou se setká určitá část žen v průběhu svého života. Tento zákrok se provádí z důvodů poruchy menstruačního krvácení nebo při podezření na gynekologické onemocnění v děloze. Donedávna byla při hysteroskopii nutná hospitalizace a s tím spojeno mnoho různých předoperačních vyšetření. Nyní  se na pár specializovaných místech v ČR provádí unikátní hysteroskopie ambulantně bez bez narkózy.

Co je to hysteroskopie?

Hysteroskopie je vyšetření prohlédnutí děložní dutiny s pomocí specializovaných nástrojů, které umožňují odběr tkáně (biopsii) pro histologické vyšetření, nebo rovnou provádět operační ošetření v děloze. Zpravidla je s tímto zákrokem spojena hospitalizace, která však není v určitých případech potřeba a dá se tak provést ambulantním zákrokem, který netrvá déle než 15 minut. Hysteroskopii můžete znát také pod názvy „abraze“, „kyretáž“ nebo slangově „vyčištění dělohy“.

Ambulantní hysteroskopie

Přestože je ve světě ambulantní hysteroskopie poměrně často využívaná, u nás tomu tak zatím není. Tento zákrok lze prozatím podstoupit pouze v gynekologických ordinacích Gynprenatal, kde zákrok provede známý gynekolog pan MUDr. Petr Kovář. Během 15ti minutového zákroku se provede s tenkými operačními nástroji provede vyšetření dělohy, odeberou se vzorky, nebo se odstraní drobné výrůstky tzv. endometriální polypy či myomy. Vše bezbolestně a bez narkózy. Případnou bolest pacientky ve většině případů přirovnávají nejčastěji k bolestivé menstruaci.

Hlavní výhody

Vše proběhne rychle a v době, kdy si Vám to nejvíce vyhovuje. Na ambulantní hysteroskopii přicházíte v civilním oblečení, bez nutnosti doprovodu. Pokud budete chtít, lze výsledky vyšetření zpracovat expresně do druhé dne, v opačném případě jsou výsledky k dispozici do 14 dnů. Po samotném zákroku jdete rovnou domů, takže odpadají různé stresové situace s pobytem v nemocnici. Navíc stačí o sebe pečovat, jako vždy. Samotný výkon hradí většina zdravotních pojišťoven.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=VWpM4XzKj64

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..