Univers – kvalitní garážová vrata DoorHan a hi-tech Yett jsou vyráběná v Kadani

Pokud máte garáž, určitě víte moc dobře, že velmi záleží na provedení garážových vrat. Garáž je totiž velmi oblíbeným místem zlodějů, kteří v garážích hledají nejen automobily, ale i často dost drahé vybavení, nebo třeba i slabé místo, kterým se lze snadněji dostat do chráněné části domu. Nejde samozřejmě vždy jen o ochranu před zloději, ale i o ochrannou před samotnými vraty, které by na Vás v případě poruchy mohly spadnout. V neposlední řadě u garážových vrat také záleží na tom, jak vypadají. Garáž je totiž u nových domů velmi často jejich součástí, která je často dost na očích. U hi-tech garážových vrat se také řeší jejich ekonomičnost, protože přes obyčejné dveře uniká z domu nezanedbatelné množství tepla, které stojí dost peněz.

Co jsou moderní garážová vrata?

Dle současného trendu ve výrobě garážových vrat, jsou moderní vrata tvořena sendvičem, v kterém jsou dvě vrstvy ocelového plechu vyplněné polyuretanovou pěnou. Povrch vrat je upraven dle přání zákazníka, který si může vybrat jejich vzor ve vzorkovníku. Navíc garážová vrata mají mechanizmus blokující pád vrat v případě jejich poruchy. Takováto moderní vrata jsou také estetičtější, bezpečnější, energeticky mnohem méně náročná a taky více protihluková.

Garážová vrata DoorHan

Tyto vrata patří do kategorie moderních vrat, jejichž pozinkovaný povrch je lakovaný, nebo laminované PVC fólií imitující dřevo případně s povrchem stucco, který je “zvrásněný”. Vrata mají přerušené tepelné mosty, takže u nich nedochází k úniku cenného tepla z garáže – domu. Na vratech jsou instalovány posilovací ocelové pásky, které zabezpečují zvýšenou odolnost v místě styku panelů. Možné kombinace povrchu najdete ve vzorníku RAL, který umožňuje vytvořit až 250 variant sekčních vrat. Na své si tedy přijdou i  nároční zákazníci.

Garážová vrata Yett

Tyto vrata patří do kategorie současného hi-tech. Garážová vrata Yett jsou vyráběna v Kadani výhradně na zakázku na nejmodernější výrobní lince v Evropě. Mezi jejich přední vlastnosti patří pěkný vzhled, energetická úspornost, spolehlivost a vysoký stupeň bezpečí. Samotný název Yett vychází ze staroangličtiny, v které doslova znamená vrata, která mají speciální konstrukci, která ve své době byla tak dokonalá, že se přes ně nešlo dostat. Tato vrata ve 14. století ve Skotsku mohla používat pouze nejvyšší šlechta. Avšak nebojte, sekční garážová vrata Yett si dnes může dopřát zcela každý.

Vrata jsou tvořena sendviči z nejkvalitnějších ocelových plechů, s prostorem vyplněným již zmíněnou polyuretanovou pěnou tloušťky 40 mm. Mimo to se zde využívají nové hliníkové profily a speciální těsnění, které více než dostatečně brání v tvorbě tepelných mostů mezi konstrukcí a stavbou. Navíc s využitím nehydroskopické izolace mezi panely nedochází k únikům tepla. Vrata jsou tzv. hermetizována. Samotná vodící konstrukce vrat je vyrobena z jednoho kusu ocelového plechu, takže je zajištěn hladký a tichý provoz vrat. Samotná instalace vrat je snadná a rychlá. Proti samovolnému pádu v případě poruchy vrat, jsou na vratech instalovány dvě tažné/torzní pružiny, které jsou navržené tak, aby zajistili Vaši bezpečnost i v případě, že  jedna pružina praskne.

Garážová vrata typu RSD 01 a 02

Pokud máte nízké nadpraží, pak zajisté oceníte typ vrat RSD 01, který je odlehčený a má pružiny po stranách. Tyto vrata jsou vyráběna v malých rozměrech do výšky 2700mm a šířky 3000mm.

Typ RSD 02 patří mezi nejžádanější, protože je tato řada sekčních vrat určena pro nejběžnější velikosti. Na konstrukci stropu i nadpraží v tomto případě nezáleží. Tato řada vrat je vhodná i pro historické budovy, s nejrůznějšími architektonickými prvky.

Příslušenství

K vratům si lze vybrat různé druhy oken s nárazu vzdorným sklem, nejrůznější madla a speciální otvory, zabudovaná dvířka, doplňující zámky, které zvyšují bezpečnost vrat a různé pohony vrat.

Vrata pro Vás dodává firma Univers Tech s.r.o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..