Longboarding – Skvělá a stylová zábava pro všechny svobodné lidi

Je to skateboarding, není to skateboarding, je to snowboarding, není to snowboarding, je to surfing, není to surfing, zkrátka je to něco mezi. A přestože se to tak asi nezdá, byl longboarding zábavou již našich dědečků, tedy alespoň těch z Ameriky. První longboard se totiž objevil již kolem roku 1950 v okolí Santa Monicy a Venice Beach, kde se začala psát historie tohoto skvělého prkna na kolečkách. U nás je tato disciplína poměrně nová.

Co je to longboard?

Jedná se o upravenou verzi skateboardu. Oproti němu je však delší, zpravidla cca 1m, takže se na něm lépe balancuje. Má větší a měkčí kola, která jsou tiší a lépe sedí na zemi. Kovové části (tzv. truck) spojující kola s prknem jsou širší a mají tzv. offset (otočená osa směrem ven), můžete tak snadněji zatáčet. Díky těmto vlastnostem se longboard hodí na jezdění třeba do školy, do práce apod. Zatímco skateboard je vhodnější spíše na nejrůznější skoky a efektní kreace. I když i s longboardem také můžete různě dovádět. Budete k tomu však potřebovat kratší verzi.

Stejně jako u skateboardu, lidé jezdící na longboardu skrz něj vyjadřují jasně svůj svobodný moderní urbanistický životní styl plný pohybu, zábavy, přátel a hi-tech vybavení.

Kde se dá longboard pořídit?

Odpověď je snadná, na internetu. Nemusíte tedy nikam běžet. Stačí se podívat na e-shop SNOWBOARD ZEZULA, kde si můžete vybrat krásné longboardy se spoustou příslušenství, dopravou zdarma, spoustou slev a zajímavých akcí.

Na to jak takový longboard vypadá, se můžete podívat zde v krátkém videu.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=AiTpl302nNc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..