Podle čeho vybírat ledničku?

Lednička je jednou z nejdůležitějších komponent našich bytů. Bez ní bychom doma nemohli skoro vůbec uchovávat žádné potraviny. Pokud nevěříte, zkuste ji vypnout. Je to trochu jako s elektřinou, dokud jde, nepřemýšlíte o ní, ale jakmile elektřina nejde, uvědomíme si, jak jsme čím dál tím více na ni závislý. S ledničkou je to stejné. Pokud funguje, zajímáme se jen o chlazené dobroty a samotné ledničky si nevšímáme, tedy až na její případnou námrazu.

Lednička po 20 letech

V poměrně dost domácnostech je stále k nalezení klasická stará lednička, většinou značky Calex, která stále ještě slouží. Konec konců, kdo by vyhazoval fungující ledničku, zvlášť teď v době krize, že? Jenže, zkusili jste si někdy změřit odběr takové ledničky? Pokud ne, zkuste to. Zjistíte, že za ní platíte rok od roku s tím jak rostou ceny energií stále více a více za její provoz. Navíc rok co rok musíte z ledničky dolovat několik centimetrů tlustý led. Pokud takovou ledničku máte doma, zkuste popřemýšlet o koupi nové. Proč? To si hned povíme.

Moderní ledničky netrpí takovými neduhy, jako měli třeba staré dobré ledničky Calex. Tak například pomocí technologie No Frost výrobce ledniček Whirlpool již nikdy více nebudete muset ledničku rozmrazovat. Lednička s touto technologií chladí pomocí nucené cirkulace vzduchu. Nepoužívá tedy všem známé hliníkové chladící plochy, na kterých vzniká námraza. Chlazený vzduch cirkuluje celou ledničkou a je schopný velmi rychle ochladit nebo i zmrazit potraviny.

Ledničky také bývají upraveny tak, aby zabraňovali množení mikrobů. Proto zpravidla obsahují výměnný antibakteriální filtr. Osvětlení je dnes řešeno pomocí LED diod, které rovnoměrně osvětlují celý prostor. Skleněné poličky, na které se pokládají potraviny jsou ošetřeny nanotechnologií HydroSense, která zabraňuje přetékání tekutin z poličky apod.

Podle čeho si vybrat ledničku?

První by Vás měla zajímat spotřeba ledničky, která by měla být z nejekonomičtější kategorie A+. Dále hodně důležitý parametr výběru je i obsah chladničky. Ten je hodně ovlivněn tím, jestli si vybíráte malé vestavěné chladničky, nebo pořádné kombinované chladničky pro rodinu. Jeden z dalších důležitých parametrů pro výběr je “odolnost při výpadku proudu”. Je dobré vědět, že potraviny vydrží vychlazené několik hodin i bez elektřiny. Také nezapomeňte na technologii chlazení. Technologii No Frost si opravdu ihned zamilujete. Dobré je také vybírat ledničku podle jejího designu, který by měl být čistý a bez zbytečných složitých tvarů, které se špatně myjí. Nakonec by se Vám také chladnička měla líbit. Pokud můžeme doporučit, vyzkoušejte chladničky Whirlpool.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..