Pracovní plošiny všeho druhu

Nejsnazším způsobem jak dopravovat materiál do výšky, nebo jak pracovat ve výšce je za použití pracovních plošin. Jejich transport na místo určení a samotná práce s nimi je výrazně snazší, než stavění provizorního lešení. Pomocí plošin můžete nejen překonávat výškové rozdíly, ale můžete se s nimi i vyhýbat různým překážkám. Proto se nejčastěji používají při různých elektroinstalatérských pracích, při údržbě,  opravách veřejného osvětlení, mytí oken, instalaci reklamy, dopravě postižených lidí a zkrátka všude tam, kde je zapotřebí překonat výškový rozdíl od 6 do 70 metrů při nosnosti plošiny od 136 do 1140 kg. Protože plošiny nejsou určeny jen pro venkovní použití je většina plošin ve verzi s elektrickým pohonem napájeným akumulátorů. V opačném případě jsou využity zpravidla pro pohon a napájení plošiny dieselové motory. Jak asi víte, není potřeba si plošiny kupovat, stačí si je pronajmout. Jednou z firem, které se specializují na pronájem, prodej (nové i bazarové) a servis pracovních plošin všeho druhou je firma STATECH s.r.o., která má celorepublikovou působnost.

…bezpečně do výšky

STATECH s.r.o. Vám nabízí nejmodernější montážní plošiny různých konstrukcí a značek jako je Manitou, Teupen, Z(tm), Toyota a jiné. Dále firma zajišťuje prodej náhradních dílů pro značky Genie, Teupen, JLG, Socage, Isoli, Haulotte, Versalift, CTE a další. Mimo to je firma STATECH výhradní zástupce firmy Genie pro českou republiku a dalších 14 zemí evropské unie. Nabídka plošin se skládá z:

  • Nůžkové plošiny – vhodné tam, kde je umožněn pohyb kolmo nahoru. Tyto plošiny mají velkou nosnost a neumožňují větší stranový dosah.
  • Kloubové plošiny – jsou opakem nůžkových plošin. Umožňují vyhýbat se různým technologickým překážkám, jsou otočné o 360 stupňů a je s nimi možný pojez ve výškách.
  • Teleskopické plošiny – mají podobné vlastnosti jako kloubové plošiny, s tím rozdílem, že plošina má omezené možnosti pohybu.
  • Přívěsné plošiny – jak z názvu vyplývá, jdou plošiny připojit za automobil a dopravit je na místo určení. Protože, mají vysouvací stabilizační hydraulické nohy, je možné s nimi pracovat v náročném prostředí se sklonem přesahujícím 5 stupňů.
  • Manipulátory – slouží pro dopravu materiálu na nejen do výšky. Hmotnost může být až 5.000 kg a dosah až 21 metrů.
  • Personální plošiny – jsou pro dopravu osob na místo práce. Umožňují pohyb pouze kolmo nahoru a jsou konstruovány obvykle pro jednu osobu.
  • Materiálové plošiny – pomáhají dopravovat materiál do výšek nepřesahující 8 metrů s hmotností do 454 kg.
  • Automobilové plošiny – patří mezi velmi flexibilní plošiny určené například pro opravu veřejného osvětlení, elektrických rozvodů, opravy střech apod.
  • Speciální plošiny – od ostatních se odlišují použitím pásů, které rozkládají hmotnost plošiny na metr čtvereční.
  • Vysokozdvižné vozíky – jsou určené pro dopravu materiálu do výšek. Nejčastěji tedy najdou využití ve skladech.

Jak již bylo zmíněno, je drtivá většina plošin v provedení elektrickém, tak i dieselovém. Použít se tedy dají všude, kde budete potřebovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..