Ukaž mi své nářadí a já ti řeknu kdo jsi

Přestože je český trh zavalen spoustou nejrůznějšího zboží, což platí i o nářadí, rozhodně o něm neplatí to, že se jedná o kvalitní zboží. V poslední době můžete v médiích pozorovat jaké problémy se k nám ženou z Polska, které se pomalu začíná označovat za evropskou Čínu.

Lidé ve snaze ušetřit, kupují velmi nekvalitní levné zboží, které má v nezanedbatelném množství špatný vliv na lidský organizmus, nebo dokonce na jejich majetek. Diví se pak, když jim noční světlo v dětském pokoji shoří po krátké chvíli doslova před očima, nebo když se vidlice do zásuvky 230V, pro napájení nějakého přístroje, zlomí jako uschlá větev ještě než je zasunuta do zásuvky. Zkrátka, není všechno zlato, co se třpytí a konec konců nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat levné věci. To platí i o nářadí.

Nářadí na věčné časy

V době, kdy se začaly stavět supermarkety, se obchodníci báli, že přijdou o své zákazníky. Dnes se dá v klidu říci, že ti, co nabízeli kvalitní zboží, přežili a daří se jim poměrně dobře, i když to rozhodně nemají lehké. Problém supermarketů je totiž v tom, že nabízí spoustu nekvalitních výrobků, které patří ve většině případů do tzv. main streamové zboží. To je zboží, které se nejlépe/nejčastěji prodává. Marketing těchto podniků se řídí pravděpodobně tím, že zákazník nechce koupit vrtačku, ale díru ve zdi, proto mu prodají tu nejobyčejnější, na jedno použití. Přitom u vrtaček není situace tak špatná, ty totiž něco vydržet musí. U ručního nářadí, mezi které patří šroubováky, kabelové nože, brusné kotouče, nůžky na kabely, gola sady a mnohé další je situace již horší. Zde se skutečně jedná o nářadí na jedno použití. Určitě víte, že s obyčejným šroubovákem máte problém vůbec šroub zašroubovat. Šroubovák není dostatečně ostrý, rukojeť je připevněná jen tak aby se neřeklo a o izolačních vlastnostech je lepší radši ani nemluvit. Nakonec označení „Made in China“ říká o kvalitě svoje. Takové nářadí může koupit jen hlupák.

Chcete-li si koupit opravdu kvalitní nářadí. Budete muset vyrazit mimo tyto chrámy konzumní společnosti. Nejjednodušší způsob, jak najít kvalitní nářadí je zasednout k internetu a podívat se třeba na webové stránky firmy cbn.cz, která se specializuje na prodej špičkového nářadí Knipex a Rottluff. Obě značky mají téměř stoletou historii, potvrzující jejich kvalitu. S takovým nářadím se pracuje jedna báseň. Kleště na štípání skutečně štípou, šroubováky jsou z vysoce legované chrom-vanad-molybdenové oceli a splňují normy DIN atd. Toto nářadí, skutečně vydrží na věčné časy. Nebuďte tedy bastlíři a pracujte s kvalitním nářadím, s kterým budete rádi pracovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..