Jak poslat SMS a MMS zdarma?

[sc:adsense-pod-clankem]

SMS zprávy jsou předražené, to ví snad i malé dítě, avšak co nejen malé dítě neví je, jak se dá snadno ušetřit za posílání SMS. Tedy alespoň u některých mobilních operátorů.

Vodafone nabízí bezplatné posílání SMS a MMS zdarma jen v rámci své vlastní sítě. Pokud chcete SMS posílat jinam, bude Vás to stát 1.50,-Kč. Pokud se zaregistrujete, budete mít k dispozici SMS a MMS bránu, zálohu kontaktů a přehlednou historii zpráv. SMS zdarma lze poslat bez registrace.

T-Mobile je na tom stejně. Poslat zdarma SMS lze i bez registrace, avšak délka zprávy je omezena na 160 znaků. Po registraci lze posílat i MMSky.

O2 je na tom nejhůře. SMS brána má omezení na 60 znaků. Pokud nejste zákazníci O2, máte zdarma pouze 10 volných SMS do O2 sítě za týden. V opačném případě jich dostanete 25 na týden. Po vyčerpání limitu, nebo posílání zpráv mimo síť O2 je cena SMS 1,20,-Kč. Pokud si platíte službu Extra, máte možnost posílat zdarma SMS stále.

Přes SMS brány můžete posílat textovky zdarma v zásadě bez omezení. Pokud nemáte tyto SMS brány rádi, můžete si do telefonu stáhnout program Oskárek, kterým lze posílat zdarma SMS do všech zmíněných sítí. Skvělé je, že pomocí programu Oskárek, můžete posílat textovky i z počítače.

Další alternativou jak poslat SMS zdarma je využité portálu poslatsms.cz, které zcela zdarma není, avšak pro základní textování bohatě stačí. Údajně nabízí i API rozhraní pro programátory, takže si posílání SMS můžete zabudovat do nějaké aplikace.

Tip na závěr

Zapomeňte na SMS, a místo nich používejte kecálky jako je WhatsApp, Facebook chat, Skype a jiné programy, pomocí kterých se můžete dlouhé hodiny bavit i když máte jen velmi malé FUP u operátora.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..