Jak ušetřit při nákupu potravin

Poslední dobou se zejména potraviny čím dál víc zdražují. Jeden z běžných způsobů je kupování lacinějších potravin, které nejsou tak kvalitní. Dokonce jsou v poslední době poměrně v kurzu prodejny potravin, které nabízí zboží s prošlou minimální dobou spotřeby. Ani jeden ze způsobů šetření není zrovna moc rozumný. Už jen proto, že se k Vám dostanou potraviny, které nejsou moc kvalitní a které Vám na zdraví moc nepřidají.

Potraviny jsou levnější v zahraničí

Pokud máte možnost jezdit nakupovat do zahraničí, zejména do Německa, pak na velké nákupy zavítejte zejména tam. V Německu jsou potraviny až o pětinu levnější a mnohem kvalitnější. Je to dáno tím, že to nekvalitní se vozí k nám. Sice ne všechny potraviny, jsou v Německu levnější, přesto se u nich nakupovat vyplatí.

Nákup v Německu je dobrou příležitostí pro šetření zejména pro lidi, kteří bydlí v pohraničí. Nicméně v poslední době k nim stále jezdí nakupovat i lidi z větších dálek. Když se totiž domluví třeba dvě rodiny, které vezmou velké auto, mohou ušetřit i když za benzín něco utratí. Šikovní lidé si s toho nic nedělají, protože si mohou v zahraničí koupit benzín často levněji než u nás. Když k tomu přidáte sledování akčních nabídek na internetu, pak opravdu můžete dost ušetřit.

Nákup v Polsku po aférách s posypovou solí a zkaženými vejci v prášku je jen na Vás.

Závěrem. Je zajímavé, jak naše vláda funguje, když před pár lety Němci jezdili k nám nakupovat a pro benzín. Dnes je to přesně obráceně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..