ČTÚ: Tarifomat.cz je jediná nezávislá kalkulačka mobilních tarifů

Cenová kalkulačka mobilních tarifů Tarifomat.cz získala první akreditaci ČTÚ. Tato akreditace zaručuje, že právě zde spotřebitel nalezne objektivní, transparentní a aktuální údaje o mobilních tarifech a ČTÚ ji udělil po více než měsíci náročného testování. Ostatní testované kalkulačky nesplnily zatím přísné požadavky Úřadu na kompletnost a důvěryhodnost poskytovaných informací.

O zavedení akreditace cenových kalkulaček rozhodl ČTÚ s ohledem na § 4 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích ve znění pozdějších předpisů.

Rada ČTÚ schválila dokument Akreditace cenových kalkulaček dne 24.1.2012.

Jak přiblížil Pavel Dvořák, předseda Rady ČTÚ „Schválení akreditačních podmínek je jedním z řady kroků, kterými chceme posilovat ochranu a informovanost zákazníků využívajících služby elektronických komunikací, například mobilních operátorů a provozovatelů internetu. Akreditace vybraných portálů s cenovými kalkulačkami bude zaručovat, že právě zde spotřebitel nalezne objektivní, transparentní a aktuální údaje“.

Nezávislé srovnání je pro spotřebitele velmi důležité a pomůže mu výrazně ušetřit na svém mobilním paušálu. “Bezmála 80 % zákazníků v Česku přeplácí svůj mobilní tarif a my chceme pomoci k levnějšímu volání, které je běžné jinde v Evropě,” vysvětlují zakladatelé projektu Petr Fajmon a Roman Nováček. Jak dodávají, “běžný zákazník díky nezávislému a bezplatnému srovnání na Tarifomat.cz ušetří během chvíle více jak 3 000 Kč ročně.”.

“Kromě nezávislého srovnání je pro zákazníka důležité, že Tarifomat.cz mu nejen pomůže vybrat nejvýhodnější tarif, ale zajistí i kompletní servis se změnou tarifu či přechodem k jinému operátorovi. Disponujeme vlastním administrativním oddělení a kurýrní službou, u operátorů navíc vyjednáváme výhodnější podmínky, než když se na ně obrátí zákazník sám. Uživatel Tarifomat.cz tak má vše nejen jednodušší, ale i výhodnější,” říká Martin Fukal, specialista na mobilní tarify.

PhDr. František Malina

tiskový mluvčí

Českého telekomunikačního úřadu

Praha 13. března 2012

Kontakty:

PhDr. František Malina

tiskový mluvčí ČTÚ

tel.: 224 004 873, 773 600 866, fax: 224 004 811

e-mail: tisk@ctu.cz

Český telekomunikační úřad

Sokolovská 219, Praha 9

poštovní přihrádka 02, 225 02 Praha 025

Internet: http://www.ctu.cz

Roman Nováček

Obchodní manažer Tarifomat.cz

Tel.: 777 722 411

Internet: http://www.tarifomat.cz

e-mail: roman@tarifomat.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..