Moderní funkční ponožky pro náročné podmínky

Stejně jako v jiných odvětvích lidské činnosti ani na poli ponožek se jejich vývoj nezastavil a žene se dál kupředu mílovou rychlostí. V případě ponožek se jedná hlavně o pokrok v oblasti materiálů, protože i sem pomalu vstupují nejrůznější supermoderní technologie skloubené se stovky let starými nápady. Mezi také nápady patří využití vlny Merino. Jedná se ovčí vlnu, která na rozdíl od klasické nekouše a je hedvábně jemná. Ovčí vlna je hydrofilní (váže vodu), vysoce absorpční, má antialergické vlastnosti, výborně izoluje a je prodyšná. Suma sumárum, se jedná o skvělou vlnu ze Španělských ovcí, díky které lze vytvořit tzv. funkční ponožky. Takovéto ponožky jsou vhodné do těch nejnáročnějších podmínek. Protože samotná ovčí vlna přeci jen nemá všechny vlastnosti jaké mají mít moderní funkční ponožky, je potřeba takovou ponožku ještě trochu “vytunit”.

Vytuněné ponožky

Pořádné současné ponožky nejsou jen proti zimě, ale zároveň nohu aktivně chrání. Třeba tak, že se do ponožek přidává stříbro. Nebojte, v ponožce nenajdete stříbrnou minci, ale stříbro v podobě mikro kuliček, které nejdou lidským okem vidět. No a protože má stříbro antibakteriální schopnosti, dojde k výraznému potlačení množení bakterií na noze, které často způsobují všem známý zápach nohou. Dále se ponožky na různých místech kombinují s jinou látkou, která například zamezuje klouzání ponožek, nebo jsou na vytížených místech zesílené, tak aby nedocházelo k odírání nohou atd.. Je celkem zajímavé kupovat si moderní funkční ponožky. Dají se totiž koupit ponožky letní, zimní, celoroční, s nesvírajícím lemem, pro myslivost a rybolov, pro armádu a mnohé další.

Máte-li zájem pořídit si outdoorové funkční ponožky, pak jedním z míst, kde se dají koupit je e-shop Ponožky-Podkolenky.cz. Najdete zde velmi zajímavé ponožky. Třeba takové LHOTSE mají torzní systém fixace obuvi, nebo více vrstvé ponožky JUNCAL, které jsou vhodné pro rybolov. Nemusíte si tedy navlékat troje obyčejné ponožky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..