Davlen – vše pro kvalitní spánek na jednom místě

O skutečnosti, že bez kvalitní postele s rošty a kvalitní matrací z moderních materiálů se moc dobře nevyspíte, asi není třeba moc dlouho polemizovat. Kvalitní matraci dokážou nejvíce ocenit ti, kteří mají celkové problém se spaním, avšak ani na děti by se nemělo zapomínat. Ty sice nic zpravidla v jejich věku nebolí, ale časem určitě něco bude a čím méně, tím lépe. Mimo to, kvalitní matrace podporuje správný oběh krve a tím i lepší regeneraci těla, takže děti pak ve škole nejsou tolik unavení a lépe se učí.

Čtvrtinu svého života prosíme

Ano je to tak, průměrně celou čtvrtinu svého  života prospíme. To už je dost velká část života, tak proč si nedopřát kvalitní spánek? Konec konců, proč do sebe trochu nezainvestovat? Spát sice lze i na márách, ale kdo by na nich dobrovolně spal, když můžete spát mnohem pohodlněji.

Pokud se rozhodnete pro výměnu postele, zkuste navštívit firmu Davlen.cz, která provozuje svůj internetový obchod, stejně tak i showroom, kde si můžete prohlédnout téměř dvě stě nejrůznějších druhů matrací a různých doplňků od mnoha výrobců. Najdete zde i postele značek jako je třeba Dormeo, které u nás patří mezi velmi oblíbené. Skvělé na tomto obchodě je, že mají opravdu velkou a rozmanitou nabídku postelí, matrací, polštářů, patchworkových přehozů, ložních souprav, povlečení, lamelových roštů a mnoha dalších důležitých doplňků (zahrnující i třeba lůžkoviny z ovčí vlny). Běžné velikosti například matrace 90×200, jsou vždy skladem.

Jakou matraci si vybrat?

Existuje spousta druhů matrací, v zásadě se liší nejvíce v tom, z čeho jsou udělané. Jsou většinou z tzv. líné pěny, PUR pěny a studené HR pěny. Líná pěna má se po promáčknutí pomalu vrací ho svého tvaru a je vhodná pro jedince s bolestmi zad. Matrace ze studené pěny jsou tuhé, elastické a vzdušné. Z PUR (polyuretan) pěny se vyrábí základní náplně do matrací. Pro tyto matrace je potřeba použít postel s rošty, které zajišťují výrazně lepší odvětrávání matrace.

Zajímavost ze světa zdravotních matrací. Asi všichni víte, že spolu s Vámi v posteli žijí i tisíce malých roztočů, které požírají zbytky naší kůže a zanechávají v matraci výkaly. Co však asi nevíte je, že v roce 2010 byla vyrobena tzv. BIO pěna, která se 100% účinností likviduje tyto nezvané návštěvníky. Jedná se o bioaktivní úpravu pěny matrace, která obsahuje esence z citronu, levandule a eukalyptu. Takto upravená matrace je vhodná i pro alergiky a děti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..