Rozdíl mezi krabicovou verzí e-shopu a e-shopem na míru?

Přestože, si asi každý umí představit základní rozdíl mezi krabicovou verzí e-shopu s ukončeným základním vývojem, a řešením na míru, pojďme si o této problematice popovídat a představit si jeden velmi zajímavý e-shop na míru, který ocení zejména opravdový obchodníci.

Tento článek není určený obchodníkům, kteří to s obchodováním nemyslí Vážně. Pro takové obchodníky bohatě stačí běžně dostupné produkty, které jsou zdarma. Bohužel tyto aplikace, byť jsou často velmi propracované, dost věcí neumí.

Běžně dostupné a krabicové řešení e-shopů

Na české internetové scéně se můžete setkat s několika řešeními e-shopů, které se od sebe celkem dost liší. Jedni používají zdarma dostupné produkty, jako Prestashop, Opencart a jim podobné aplikace, které se hodí pro technicky zdatnější uživatele, kteří si sami dokážou opravit nejzávažnější chyby. Chyb je zde přítomno značné množství, což je dáno tím, že aplikaci vyvíjí stovky lidí po celém světě, kteří se často neznají, nikdy se nepotkají a pracují podle často velmi nekvalitní dokumentace. To je bohužel problém open-sourcové komunity. Špatná dokumentace, nebo vůbec žádná dokumentace je například problém Prestashopu.

Druzí si pronajímají již hotová (krabicová) řešení, která byla udělána pro malé obchodníky, kteří nemají možnost procházet zdrojovými kódy a hledat v nich chyby. Tato řešení jsou poměrně elegantní, avšak mají velmi mnoho omezení. Nejdou vůbec, nebo jen velmi málo rozšiřovat. Takové e-shopy je pak snadné poznat. Jsou si podobné jako vejce vejci. Zkrátka nic zajímavého.

Řešení na míru

Ti poslední, si nechávají dělat e-shop na míru. Takové řešení je využívají skuteční obchodníci, kteří potřebují, aby vše šlapalo jak hodinky, tak jak potřebují. Jedním z takových řešení je řešení firmy ShopSys, které je v současnosti asi to nejpropracovanější dostupní řešení u nás. Teď si určitě říkáte, že je to sice hezké, ale velmi drahé a pro Vás nedostupné řešení. Není to tak úplně pravda. ShopSys nabízí svůj e-shop ve dvou verzích. Jedna se jmenuje Shopsys Express a druhá ShopSys Enterprise. První řešení je vhodné pro obchodníky, kteří požadují profesionální řešení svého e-shopu, avšak nevyžadují moduly, které ocení zejména profesionální obchodníci. Mezi takové moduly patří zejména moduly podporující ekonomické systémy, napojení na velkoobchodní ceníky, B2C a B2B prodej, multijazyčnost, napojení na více obchodů, tvorba pater obchodního domu, propracované marketingové nástroje a mnohé další skvělé moduly.

Navíc ShopSys nenabízí pouze samotný software pro e-shop, ale i komplexní služby, počínaje webhostingem, přes návrh webdesignu, SEO optimalizaci a konče třeba tvorbou modulu na míru. Navíc nabízí i pronájem e-shopu, takže Vás tato investice rozhodně nezruinuje.

Důkaz kvality řešení e-shopu ShopSys najdete v referencích, kde najdete firmy jako Nestlé, RWE, Kofola a mnohé další.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..