Kupte si lék na hemeroidy

Hemeroidy jsou velice nepříjemné a bolestivé onemocnění, které v průběhu života postihne zhroba 70% lidí na celém světě. I přestože se dají hemeroidy poměrně účinně léčit, není dobré jejich léčbu nějak podcenit, nebo ignorovat.

Co vlastně jsou hemeroidy?

Hemeroidy, často také nazývané “zlatá žíla” je zduření žilního pletence v oblasti konečníku. Tento pletenec je zde s námi již od malička, avšak stejně jako ostatní naše části těla se může porouchat. V tomto případě chochází ke zvětšení a zduření tohoto žilního pletence, který je velmi nepříjemný. Mezi nejčastější příznaky hemeroidů patří bolest při defekaci (vyprazdňování), svědění, pálení, štípání a mokvání v oblasti konečníku, dále pak hlen ve stolici, krev na toaletním papíru a na povrchu stolice. Ve chvíli kdy se objeví krev, ať na toaletním papíře, nebo na stolici, nečekejte a navštivte lékaře.

Příčina hemeroidů

Mezi nejčastější příčiny vzniku patří především málo pohybu, sedavé zaměstníní, těhotenství, obezita, cukrovka, zácpa a špatná výživa. Zkrátka a jednoduše většinou za zácpou stojí nezdravé životní návyky.

Léčba hemeroidů

Léčba především spočívá ve změně životního stylu. Nasazuje se dieta a jiný pitný režim a cviky na zpevnění pánevního dna. Dále pacient musí více cvičit, častěji při sezení dělat přestávky, nebo používat kruhový polštář. V lékárnách jsou k dispozici nejrůznější mastičky, krémy a čípky, které se dají sehnat i bez předpisu. Například si můžete koupit nějaký z produktů jak je třeba HemoStop a podobné. Doporučuje se také i dubová kůra, která se dáva do koupele, která se používá jako dezinfekce.

Na internetu můžete koupit mnoho různých léků, které Vám pomohou hemeroidy léčit, avšak vždy je lepší navštívit nejprve lékaře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..