Velké povánoční slevy jsou často jen podvod – hra s čísly

Vánoce nám skončily a začaly povánoční slevy. Všude na nás útočí obrovské slevy, až se jeden ptá, jak je možné dát na něco slevu 70% i více procent?

Mohu Vás v klidu ujistit, že se ve velké části jedná v podstatě jen o hru s čísly. Je to takový malý podvod, který je však nezákonný. Nevěříte? Najděte si na internetu nějaký e-shop, v kterém se inzerují obrovské slevy a porovnejte si cenu produktu na srovnávačích cen jako je Zboží.cz, nebo Heuréka.cz. Záhy zjistíte, že produkt ve slevě často můžete koupit i jinde za nižší cenu a to bez inzerované slevy. Takže pozor. Obchodníci moc dobře ví, že existuje poměrně dost velké skupina lidí, kteří nakupují impulsivně, bez předchozího porovnání cen.

Jak se to dělá?

Jednoduše, na Vánoce se ceny zvyšují, protože obchodníci vědí, že i s vyšší cenou produkty prodají. Po vánocích se ceny buď  ještě více zvednou, nebo se ceny nechají na původních. Tyto vyšší ceny pak sleví o třeba 70%, čímž se dostanou na běžnou maloobchodní cenu. Vy si pak budete myslet, že nakupujete levně. Hodně k mystifikaci pomáhají i média, z kterých se na nás pořád valí zprávy o obrovských slevách a masových výprodejích, takže člověk snadno podlehne.

Pokud chcete nakoupit levněji, je nejlepší v současnosti navštívit weby jako Aukro.cz, kam v současnosti lidé dávají dárky, které se minuly účinkem. Zde je můžete koupit za pěkné ceny.

U slev neplatí “kdo šetří má za tři”, ale “kdo hledá a porovnává, má za tři”.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..