Exotická dovolená, dovolená snů

Česká republika je krásná země, o tom není třeba moc diskutovat. Nicméně pro dovolenou není zrovna moc ideálním místem, pokud si chcete pořádně odpočinout. Proč? Protože u nás nejde pořádně “vypnout” a začít si užívat plnými doušky tu trochu volna, kterou si člověk celý rok škudlí, a kvůli které se často i zadluží. Je to dáno tím, že jsme v dosahu našich mobilních sítí, počítačů, a když na to přijde, tak i práce. Určitě se Vám někdy stalo, že jste museli jet minimálně domů něco zařídit, nebo se dokonce vrátit byť jen na skok do práce. Takové přerušení dovolené, která by měla v ideálním případě být alespoň 14 dní v kuse, může znamenat, že si pořádně neodpočinete. To na zahraniční dovolené nehrozí. Většinou si tam vypneme mobilní telefony. Ne, že by byly k ničemu, ale volání domů je drahé a navíc, kdo by po Vás co v zahraničí chtěl, že. Dovolená v zahraničí je tedy jasná volba pro ideální dovolenou. No jo, ale kam vyrazit? Itálii každý zná, stejně tak je to se Španělskem, Německem, Rakouskem, Francií atd.. Navíc v mnoha evropských zemí, máte dost často velkou šanci narazit na Čechy. Je to sice fajn, nicméně to dokáže zkazit pocit ciziny, takže je potřeba vyrazit dál, za exotikou. Pojďme si v krátkosti představit tři krásná exotická místa, které stojí za to navštívit.

Mauricius – stvořen podle ráje

Mauricius, ostrov, který s trochou sebezapření přejdete z jedná části do druhé pěšky během jednoho dne. Leží v indickém oceánu, nedaleko Madagaskaru, který se nachází hned vedle jižní Afriky. Pokud máte rádi luxus a na dovolené nepotřebujete navštěvovat stovky památek, pak je Mauricius ideálním místem pro skutečný odpočinek. Stejně tak, pokud se rádi potápíte, budou Vás zdejší korálové útesy neustále udivovat, kdykoliv sem přijedete. Protože nelze úplně popsat krásu tohoto ostrova a luxus, který nabízí, podívejte se na krátké video, které

httpvh://www.youtube.com/watch?v=O0KFH15Tn-U

Maledivy – ráj potápěčů

Souostroví Maledivy stejně jako Mauricius patří mezi perly indického oceánu. Historie tohoto ráje je dodnes zahalena tajemnem, protože dodnes se přesně neví, jestli mezi první návštěvníky byli Egypťané, nebo ne. Ať se rozhodnete ponořit se do historie těchto 1 192 ostrovů a ostrůvků, nebo si jednoduše budete užívat pohostinnosti zdejších přátelských obyvatel, rozhodně neuděláte chybu. I pokud nepatříte mezi potápěče, vyhledávající podmořské krásy, neváhejte a projděte si krátkým kurzem potápění, protože pod vodou Vás čeká nevýslovná krása, na kterou budete vzpomínat celý život.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=OQPK0cBtE5k

Seychely – pohádkově krásné ostrovy

Do třetice všeho dobrého tu máme poslední z nejznámějších míst vhodných pro skvělou exotickou dovolenou. Tím posledním místem jsou Seychely, které se také nachází v Indickém oceáně, východně od Afriky. Seychely jsou nesmírně klidným a čistým místem, kde nenajdete žádnou stavbu vyšší než palma. Celoročně je zde poměrně stabilní teplota vzduchu. Teplota vody neklesá pod 26 stupňů Celsia. Proto, zimní dovolená zde na těchto pohádkových ostrovech, z nichž jsou některé v soukromém vlastnictví, ideálním místem, pro obnovu sil.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=meLFNn165K0

Tolik v krátkosti o návrhu na skvělou exotickou dovolenou. Je jen na Vás jak si vyberete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..