Kvalitní a bezpečné dřevěné hračky pro děti, již od roku 1908 vyrábí Detoa Albrechtice

Dětství – na co si vzpomenete nejdříve? Naprostá většina z nás začne zmiňovat kamarády nebo také populární hračky. Přátelství a kontakty pravděpodobně trvají i dnes, ale kde jsou tradiční dřevěné hračky, které jsme měli rádi a které rozdávaly radost třeba i po mnoho generací? Nedávno způsobila záplava výrobků všech druhů zejména z východní Asie vytlačování hraček vyráběných v Česku – poslední dobou se ale trend otáčí a Češi opět preferují, zdravotní nezávadnost a jistě také sympatie k přírodnímu materiálu – dřevu.
Hračky ze dřeva s ohledem na svojí správnou hmotnost a nejen tvarovou stálost ideálně podporují vývoj motorických schopností a díky věrným motivům i na představivost a estetické cítění. Vzpomeňme na sebe nebo dokonce na naše maminky a tatínkyvšichni jsme trávili většinu času s tahacími vláčky, kostkami ze dřeva, hračkami s krtkem nebo dřevěnými divadélky od výrobců Schowanek a Tofa.
Výroba
, která začala na přelomu 19. a 20. století zůstala zachována a následník výše uvedených výrobců, společnost DETOA Albrechtice s.r.o. jakožto jedna z posledních přeživších výrobců dřevěných hraček v Evropě otevírá své brány zájemcům a rodinám formou interaktivních exkurzí. Projděte si naší historickou výrobnu v Jizerských horách a zkuste vývoj hraček na vlastní kůži!
Hračky
značky DETOA jsou sestavovány ze dřeva těženého v horách střední Evropy. Pro vybarvení jsou využívány výhradně kvalitní, certifikované a ekologické barvy a laky, které vyhovují normě EN 71 a nezatěžují životní prostředí. Jelikož jsou hračky určeny zejména nejmenším, je technologickému postupu a sestavení věnována zvlášť velká pozornost, zaručující stálou a vysokou kvalitu výrobků. Spolu s hračkami se DETOA věnuje i výrobě a maloobchodnímu i velkoobchodnímu prodeji komponent do klavírů, jejichž výroba začala roku 1946.
Vedle výroby a organizace exkurzí pořádá DETOA soutěž „Týden české hračky“, ve které děti různých věkových kategorií soutěží v šikovnosti a kreativitě. Posledního ročníku se utkalo v jedinečné atmosféře celkem 350 dětí, které měly za úkol sestavit hračky z výběruposkytnutých dřevěných díků. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..