Vánoční dárky, které potěší každého

Vánoce jsou opět za dveřmi a jako každý rok řešíme, co dát nejen svým blízkým k Vánocům pod stromeček. Pro někoho je to hračka, protože již dávno má dárky nakoupené, avšak pro nás ostatní je to téměř vždy tak trochu noční můra. Svým nejbližším se většinou dá něco poměrně snadno vymyslet, avšak co pro ty ostatní? Co dát tetě k Vánocům? Co kamarádům, které pojedeme na Vánoce navštívit? Pokud tápete, máme pro Vás snadné, elegantní a chutné řešení.

Luxusní + chutný + zdraví + v krásné dóze = čajový dárek

Pokud každý rok na Vánoce pro své kolegy kupujete flašku vína, nebo jiného alkoholu, zkuste letos čaj. Čaj pijí v podstatě všichni. Někdo víc, někdo méně. Každý však někdy čaj pil. Na rozdíl od kávy, které se lidé musí občas z důvodů vysokého tlaku vyhýbat, čaj mohou konzumovat všichni.

Než budu pokračovat, musím zdůraznit, že mám na mysli opravdu kvalitní čaj, ne různé pochybné čaje, které v obchodě koupíte za 30,- korun. Všechny čaje zde uváděné jsou pouze to nejlepší co se dá sehnat.

Chutný kvalitní čaj, to je nejčastěji sypaný čaj, který se po zalití rozvine do velkých čajových lístků (velikost záleží na druhu čaje). Takové čaje jsou pěstované s láskou, v biologicky čistých lokalitách bez použití průmyslové chemie. Ručně sbírané (sbírají pouze určité lístky). A na místě balené, aby nedošlo k nežádoucí oxidaci. V takových čajích se pak ukrývá na 200 vysoce cenných látek, především antioxidantů a vitamínů.

Čaj, který se líbí

Naprostá většina čajů, které nabízí naše Čajové lahůdkářství je zabalena v krásných plechových dózách. Po vypití čaje dózy můžete použít třeba jako stojánek na tužky, jako klasickou dózu, třeba na bonbony pro děti,  nebo jen jako pěknou dekoraci do kuchyně. Existují lidí, kteří sbírají různé dózy, nebo čajové přebaly. Fantazii se meze nekladou.

Čajové knihy

Pojďme si pár krásně zabalených čajů představit. Začít můžeme u čaje, který je zabalený v plechové dóze připomínající knihu. K dispozici jsou tři verze těchto knih. Modrá a hnědá (pozlacená) kniha je s černým čajem a zelená kniha s čajem zeleným. Tato poslední zelená verze čaje obsahuje brusinky a jahody a je dochucená aromatem melounu. 

Vánoční čajové domečky

Protože se blíží Vánoce, určitě oceníte vánoční čaj. V nabídce naleznete voňavě čaje v domečkách z plechu. Hnědá verze čajového domečku obsahuje černý čaj Earl Grey. Zelená verze pak zelený čaj s aroma soursop. Popsat aroma soursop je nesnadné, avšak věřte, že voní tak krásně, že ani nebudete chtít čaj zalít vodou.

Čajové hodiny

Mezi další krásně zabalené čaje patří i čajové hodiny. Máme dokonce pro Vás připravené skutečné hodiny, které jsou zabudované v plechové dóze.

Kvetoucí čaj i s konvičkou a šálky na čaj

Kvetoucí čaje jsou samostatnou trochu zvláštní skupinou čajů, které po zalití vodou krásně rozkvetou. Kvetoucí čaje jsou vždy ručně balené pomocí technik, které patří mezi tajemství, která se jen tak někomu neprozrazují. Tyto čaje jsou spíše pro lidi, co dokáží ocenit krásu, protože se nekonzumují ve velkých množstvích. Pro pití potřebujete mít alespoň skleněnou konvičku, jinak si nevychutnáte čajový květ. Proto pro Vás máme připravený například celý čajový servis s kvetoucím čajem.

To vše a mnohem více naleznete v našem Čajovém lahůdkářství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..