ARS.cz – odstraňování graffiti, mytí fasád, ochrana povrchů, pískování

Stali jste se obětí sprejerského vandalizmu? Někdo Vám na novou fasádu načmáral něco, čemu říká umění? Nebo potřebujete ochránit nějaký povrch lákající vandaly před sprejem nebo fixou? Máme pro Vás řešení, kterým je zkušená firma AXIOM REAL, spol. s r.o.

Sprejerství je sice třeba v určitých místech vítanou úpravou často nevzhledných betonových monster, avšak mnohem častěji je to prach obyčejný vandalizmus, který lidi dohání k nepříčetnosti. Sami to buď znáte z vlastní zkušenosti, nebo třeba z televize, kdy na úplně novou fasádu naběhne teenager, který často ani nemá žádné umělecké sklony a znesvětí Vaší investici do obnovy fasády. Zrovna nedávno jste mohli něco takového vidět v televizních zprávách. Dobrá zpráva nejen pro oběti vandalizmu je ta, že se s takovým výtvorem dá přeci jen něco dělat. Existují různé chemikálie a technologické postupy jako pískování, které dokážou šetrně z povrchu odstranit často dokonce i jemné odstíny nanesených barev.

Ideální však je, když při obnově fasády počítáte s tím, že se Vám někdo na ní vyřádí. Na tuto situaci se totiž dokonale připravíte s tzv. antigraffity nátěrem, který má hydrofobní efekt (odpuzuje vodu) a zároveň chrání povrch před běžným znečištěním. Nátěr se běžně nanáší na fasádu do výšky cca 3 metrů. Když se Vám pak někdo na fasádu podepíše, stačí, když pomocí běžných prostředků fasádu omyjete. Je to ideální ochrana povrchů před vandalizmem.

AXIOM REAL, spol. s r.o. vědí jak na to

Firma AXIOM REAL, spol. s r.o. má s vandalstvím letité zkušenosti a tak je nic nezaskočí a dokážou si poradit s jakýmkoliv nápisem. Jsou tak dobří, že tvrdí, že když se jim nepovede dokonale nápis smýt, nebudete nic platit. To je perfektní záruka pro zákazníka. Toto již dávno vědí městští zastupitelé, kteří si tuto anti-sprejerskou firmu najímají již dlouhá léta.

Jak se takové graffiti odstraňuje?

Než se pustím do vysvětlení, je potřeba ještě uvést, že ne vždy se musí jednat o odstraňování graffiti, ale třeba o odstranění staré barvy, nebo jednoduše čištění.

Princip odstranění barvy (pískování) je vcelku jednoduchý. Proti povrchu je stlačeným vzduchem rychlostí 300m/s vytryskován písek s vodou v poměru 80:20, čímž je dosaženo tzv. abrazivního (brusného) účinku, který šetrně odstraňuje barvu, nebo nečistoty. Poměr písku a vody lze samozřejmě dle potřeba regulovat až do poměru písek/voda 10:90.

Jinak pozor na častý omyl. Nejedná se o vysokotlaký vodní paprsek s přisáváním písku a ani o tryskání pod vodní clonou, kdy se do proudu sušeného abraziva přivádí voda až v koncové trysce. Jedná, se o patentovanou technologii Torbo, která je velmi mobilní, šetrná, energeticky nenáročná s možností přidání inhibitoru pro tryskání ocelových konstrukcí.

Firma AXIOM REAL, spol. .s.r.o. Nabízí:

  • Čištění, mytí a ochrana fasád domů
  • Čištění všech typů povrchů
  • Odstraňování graffiti, sprejů, fix, plakátů, nálepek, lepidel
  • Čištění hliníkových a nerezových konstrukcí
  • Čištění a ochrana památek, soch, plastik, uměleckých děl, pomníků, hrobek, kolumbárií
  • Čištění a odstraňování organických nečistot
  • Speciální hloubkové čištění schodů a podlah
  • Speciální ochranné, hydrofobní a zpevňovací nátěry
  • Školení, podpora a prodej prostředků
  • + další

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..