Diamond.cz – víme jak ochránit Vaše peníze, nejen v době krize

Peníze stejně jako oheň mohou být dobrý sluha, ale špatný pán. Proto je vždy potřeba vědět, jak s nimi správně zacházet tak, abyste o ně nepřišly. Jedním z nejlepších způsobů jak peníze ochránit je jejich investice do diamantů? Nevěříte?

Nejhorší co s penězi můžete udělat, je mít je na hotovosti. Jednak nejsou mobilní a pak taky Vám dál nic nevydělávají, ani to mizerné půl procento  na úrocích, které byste dostali od banky, kdybyste je měli na účtě. Popravdě co si budeme říkat, ani na účtě není dobré peníze nechávat, protože kdo by měl zájem o mizerné půl procento, když inflace je aktuálně na dvou procentech? Investice do podílových fondů, akcií, dluhopisů apod. je sice již výrazně lepší forma zhodnocování peněz, ale je to riskantní. Navíc neustále musíte sledovat nálady trhu, a podle toho upravovat svou investiční strategii. Pokud jste více konzervativní investoři, a chcete-li peníze dlouhodobě bezpečně zhodnotit, pak je pro Vás ideální investování do diamantů.

Investování do diamantů své výhody

Než si vysvětlíme, jaké výhody skýtá investice do diamantů, povězme si nejprve, co to vlastně investiční diamanty jsou. Nejsou to totiž diamanty, které byste nosili v prstýnku, nebo náušnicích. Jsou to diamanty, které jsou zabalené v ochranném pouzdře, v kterém je na mikrofilmu ofocený mezinárodní certifikát vydaný gemologickou laboratoří. Certifikát samozřejmě dostanete i v papírové podobě. Je na něm napsáno, jaké má konkrétní diamant vlastnosti jako jsou barva, čistota, velikost, kvalita brusu apod. Na investice do diamantů si můžete uplatnit odpočet DPH.  Tolik ve stručnosti definice investičního diamantu.

Výhody investování jsou především v tom, že díky jejich poměrně konstantnímu množství na světě, které se již asi moc zvyšovat nebude, mají stálou hodnotu, která s časem spolehlivě roste. Navíc diamanty jsou téměř nezničitelné, takže je jedno, jestli je necháte v trezoru v domě, který lehne popelem, protože diamanty spolehlivě přečkají i požár, v podstatě i zemětřesení. Mimo to, jsou diamanty velmi malé, takže se dají snadno diskrétně přenášet. Navíc na rozdíl od investice do nemovitostí nejsou vidět, takže se nikdo nebude ptát, “hergot, kde vzal peníze”. Investiční zlato, které je velmi oblíbené, takové výborné vlastnosti nemá.

Jak investovat do diamantů?

Pokud nevíte, jak se dá do diamantů investovat, pak je nejlepší navštívit speciality na takovéto investice, jako je poradenská firma Diamond.cz. Pokud budete chtít, proškolí Vás a poradí Vám, jak se takové investice nejen do diamantů, ale třeba i do diamantových šperků apod. dělají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..