Správný výběr pneumatik s Pneu360 – díl 3: shrnutí a závěr

Na závěr našeho mini seriálu si shrneme informace, které jsme si v minulých dílech řekli a dodáme pár dalších informací, které Vám pomohou správně a včas se rozhodnout o výměně pneumatik.

Základní rozdělení pneumatik je na letní a zimní. Oba druhy mají své specifické charakteristiky, které Vám umožní jezdit bezpečně. Doba pro použití zimních pneumatik je stanovená od 1. listopadu do 31. března. Přestože  není povinné ani v tomto období mít zimní pneu (pokud je hezky), je stejně lepší mít auto přezuté, protože když pak dojde k nehodě, kterou jste ani nemuseli zavinit, pak to, že máte v zimě letní pneu, pro vás jednoznačně bude přitěžující okolnost. Pozor také, na to, že minimální vzorek je nově u osobních aut stanoven na 4mm a u nákladních 6 mm. Jinak samozřejmě dodatkové tabulky mohou upravovat povinnost mít zimní pneumatiky. Tyto tabulky najdete především na Vysočině.

TIP 1: Pokud 31. března zjistíte, že máte 5 mm vzorek, je lepší auto nepřezouvat a dojet pneumatiky, protože se nevyplatí nechávat auto přezout.

TIP 2: Nejideálnější je mít zimní pneumatiky od 1.11. do 31.3. následujícího roku. Ušetříte si tak dost potencionálních komplikací.

TIP 3: Kvalitní gumy za pár stokorun nekoupíte!

TIP 4: Když už chcete ušetřit, nekupujte pochybné neznámé značky pneumatik z třetích zemí.

TIP 5: Nezapomeňte občas zkontrolovat tlak v pneumatikách. Pokud nebude správný, bude docházek k nadměrnému opotřebení pneumatik (sjíždění).

TIP 6: Na každé nápravě musí být stejné pneumatiky.

TIP 7: Při poklesu teploty pod 7 stupňů Celsia je vždy lepší mít zimní pneumatiky

TIP 8: Pokud budete potřebovat poradit, přečtěte si “Technického rádce“, který pro Vás Pneu360 připravilo. Pro rok 2011 mají pro Vás připravený dokonce i test zimních pneumatik, kde se dozvíte, které pneumatiky jsou dobré a které ne.

TIP 9: Nakupujte od Pneu360, je to ověřený obchod s velkou nabídkou levných pneumatik pro každého. Při nákupu 4 a více pneumatik máte dopravu zdarma.

Na závěr pro šetřílky. Kvalitní pneumatiky Vám i spolujezdcům mohou zachránit život. Nemyslíte si, že je lepší si pár korun připlatit?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..