Grilujeme s Highlife – díl 3: závěr

Dnes se v našem miniseriálu o grilování dostáváme na konec. V předchozích dílech jsme si řekli, jak vybrat správný gril a nože. Dnes si v krátkosti řekneme, o zbytku věcí, které pro grilování budete zajisté potřebovat.

Grilování je svým způsobem umění, které vyžaduje, mimo již uvedené grily a nože, také správné vybavení. To zahrnuje například sekery, brusky, občas i outdoorové vybavení, zapalovače, kuchyňské vybavení a mnohé další. Tedy pokud to s grilováním myslíte skutečně vážně. Je-li tomu tak, pak internetový obchod Highlife bude Váš věrný pomocník a zdroj zajímavých nápadů, kterými Vás bude pravidelně zásobovat na svých facebookových stránkách. Nenajdete zde pouze věci týkající se obchodu, ale i všeho co se týká grilování, osobní bezpečnosti, pyrotechniky, zbraní a dalších věcí, které lze také zakoupit v obchodě Highlife.

Přestože se obchod specializuje na v současnosti tolik oblíbené grilování s grily Weber, trochu mi na serveru Highlife chybí kuchařky o grilování, což je trochu škoda. Ale na druhou stranu věřím, že každý má nějaký ten svůj tajný recept na přípravu grilovaného pokrmu, po kterém se všichni “olizují až za ušima”. Mimo to, kuchařek doma a na internetu najdete zajisté nespočet, takže proč nosit dříví do lesa.

TIP 1: Věděli jste, že je nejlepší čistit gril po grilování, ještě když je teplý?

TIP 2: Namočené dřevěné lupínky z bílého ořechu vydávají silné aroma, které se hodí pro grilování lososa.

TIP 3: Pokud chcete, aby kuře bylo po grilování měkké a šťavnaté, nechte ho před grilováním naložené v marinádě z jogurtu a citrónu.

TIP 4: Grilovat lze i nepřímo. Jednoduše dejte brikety, nebo to čím budete topit, na okraj grilu. Pečeně se tak může pomaleji a déle grilovat a vy tak můžete připravit větší porci masa. Ideální pro dlouhodobé grilování jsou brikety Weber, které vydrží i několik hodin pomalu hořet.

TIP 5: Kvalitní maso na grilování musí zrát ideálně 3 týdny. Vyzrálé maso poznáte podle otisku palce, který v mase zůstane po jeho zatlačení.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=YQegXhltDFs

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..