Elektrocentrály Honda – špičkové řešení napájení

Elektrocentrály slouží jako zdroje elektrické energie, které se používají hlavně ve dvou případech. V prvním tam, kde není k dispozici napájecí napětí (zahrada, mobilní prodejní stánek, na koncertech, při zásahu hasičů, na stavbě apod.). V druhém případě se elektrocentrály používají jako náhradní napájecí zdroj při výpadku elektřiny (především v nemocnicích), tam kde by klasický záložní zdroj UPS především výkonově nestačil. Ať už záložní generátor použijete pro jakékoliv aplikace, je vždy potřeba pečlivě vybrat jeho správný typ.

Elektrocentrály Honda

Honda Power Equipment, zastoupená v České republice společností BG Technik cs a.s., vyrábí špičkové elektrocentrály, jejichž řada pokrývá výkon od 0,7 do 12 kVA v provedení 1 a 3 fázovém, v jejichž útrobách pracují profesionální 4 taktové motory s dlouhou dobou životnosti. Tyto benzínové motory jsou speciálně navrženy tak, aby pracovali co nejvíce potichu, šetřily benzín a byly co nejvíce spolehlivé. To vše v kombinaci s využitím synchronních alternátorů, které jsou schopné zvládnou vysoké pracovní zatížení se zachováním co největší účinnosti, vytváří dokonalý náhradní zdroj elektrické energie.

Konstrukce generátorů Honda není nevyžaduje za podmínek daných normou “ČSN ISO 8528-8 o střídavých zdrojových soustrojích poháněných pístovými spalovacími motory” uzemňovat. Mimo to všechny generátory Honda splňují přísné ekologické, bezpečnostní a hygienické předpisy. To vše se zárukou 5 let.

U elektrocentrál Honda rozlišujeme několik druhů regulace podle druhu zátěže

Bezproblémová zátěž specifická použitím odporovou zátěží, v podobě klasických žárovek, toustovače, fénu, topných těles apod., zkrátka všude tam, kde se nevyskytují indukční, kapacitní prvky nebo elektronické prvky. Tento druh zátěže je nazván bezproblémový, protože nedělá problém žádnému typu elektrocentrály. Pokud neplánujete připojovat jinou než odporovou zátěž, stačí si vybrat elektrocentrálu s klasickou standardní regulací napětí pomocí kondenzátoru. Zde platí jednoduchá poučka při zvažování jaký výstupní výkon musí elektrocentrála dodat. Stačí když sečtete štítkové hodnoty všech spotřebičů, které budete elektrocentrálou napájet a máte výkon, který vy měla vybraná elektrocentrála dodávat.

V ostatních případech se jedná o “problematickou zátěž”, která buď obsahuje indukční prvky (napájení elektromotoru), kapacitní prvky (zářivky, fotografické blesky, výbojky apod) nebo elektronické prvky (spínané zdroje), které jsou citlivé na hladký průběh napájecího napětí a frekvence. V těchto případech se používají

  • Při odběru třífázového proudu regulace pomocí kompoudního transformátoru
  • AVR (Automatic Voltage Regulator) umožňující svou kvalitou výstupního napětí napájení i elektronického zařízení
  • Cyklokonvertor, který dokáže zajistit přesný průběh napětí a frekvence
  • nebo invertor jako nejvyšší stupeň regulace zajišťující za všech podmínek ideální průběh křivky výstupního napětí

V případech problematické zátěže neplatí stejná poučka pro stanovení výstupního výkonu elektrocentrály, jako u odporové zátěže. Zde je potřeba vybrat vyšší výstupní výkon, který může být o 1,5 až 10ti násobek vyšší než štítkové hodnoty na elektrospotřebičích. V těchto případech je lepší se poradit přímo s odborníky, kteří Vám poradí. Jednoduchý návod, jak vybrat správnou elektrocentrálu najdete přímo na stránkách HondaStroje.cz.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=z9LQJSrmBG8

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..