Grilujeme s Highlife – díl 2: výběr nožů

Stejně jako je pro správné grilování potřeba vybrat vhodný gril, je potřeba vybrat i správný nůž. Možná si myslíte, že krájet jídlo můžete čímkoliv, avšak nesprávným výběrem můžete nadělat víc škody než užitku. Navíc si ještě můžete snadno ublížit. Proč to si dnes vysvětlíme.

Nepodceňujte správný výběr

Nedaří se Vám nakrájet cibuli na malé kostičky, nebo tenké plátky? Rozříznout rajče pro Vás znamená velký problém? Je krájení masa pro Vás noční můrou? Pak s největší pravděpodobností máte špatný nůž. Proč? Protože pro každé krájení je potřeba vybrat správný nůž.

Největší rozdíl v krájení zažijete se skutečně kvalitním nožem, protože Vám najednou půjde krájení snadno. Tak například. Pro laika je změna nejznatelněji vidět při použití keramického nože, s kterým se krájí velmi snadno a bez použití zbytečné síly. Keramický nůž je přitom cenově dostupný, na rozdíl od profesionálních nožů z damaškové ocele, které jsou to nejlepší, co se dá sehnat.

Snazší krájení s nožem znamená i výrazně vyšší bezpečnost pro Vás. Na nůž netlačíte takovou silou jako při použití nevhodného nože, takže když Vám pak nedej bože ujede a vy se říznete, není poranění tak Vážné a mnohem rychleji se pak hojí. Ostrá čepel totiž nezpůsobí takové poškození tkáně jako tupá. Krásně je to vidět na skalpelech, které jsou skutečně velmi ostré, protože doktoři vědí, že se pak rána bude hojit výrazně lépe a nezůstanou po ní výrazné jizvy.

Mimo ostrost se pak bezpečnost, která je zajištěna různými prvky rozlišuje podle jeho použití. Například u kuchyňského nože budete hlavně potřebovat, aby rukojeť neklouzala, u loveckého nože pak pořádnou pojistku proti zavření nože apod. Proto je potřeba vždy vybírat nůž podle jeho použití.

Skvělou nabídku nožů vhodných nejen na grilování najdete na internetových stránkách Highlife.cz, kde najdete nože pro každou příležitost.

Když už správný nůž máte, pak pozor na to, abyste jej používali pouze na to, na co je vhodný, protože jinak ho snadno zničíte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..