Nechte uživatele platit za Vaše zboží rychle a jednoduše přes GoPay a nenuťte je k vyplňování složitých bankovních příkazů

Znáte to, snažíte se slevami přimět uživatele platit předem, aby náklady na dopravu, které jsou již tak vysoké klesly na trochu rozumnou úroveň. Problém je v tom, že čeští zákazníci nejsou moc zvyklí platit předem, protože stále ještě funguje celkem obstojně platba na dobírku. Navíc bohužel jen málo lidí se nebojí používat elektronické bankovnictví, což je hlavně problém starších lidí, kteří stále ještě neumí dostatečně ovládat počítač, nebo se jej jednoduše bojí. Bohužel, je to běžná praxe, která stále nahrává platbě na dobírku. Z toho důvodu dost obchodů ani nenabízí platby předem, nebo přes nějaký platební agregátor, jako je přeba GoPay, který u nás patří mezi to nejlepší. Na druhou stranu mladí lidé většinou tyto technologie umí obstojně ovládat a co hlavně, nebojí se jich.

Určitě si říkáte, že uživatelé platbě předem nevěří, a proto jí nepoužívají, avšak co Vám brání do balíčku, který zákazníkovi pošlete na dobírku, kterou musí nejdříve zaplatit, poslat pěknou novou cihlu? Slušným obchodníkům v tom brání vychování a zákony české republiky, avšak těm nepoctivým v tom nebrání v podstatě nic. Takže vidíte, že vše je o vzájemné důvěře opřené o reference třeba právě z Heuréky, která dle mého názoru není ani tak dobrá pro propagaci Vašich produktů, jako spíše dobrý referenční systém, který pomáhá v přesvědčování zákazníků, že vy jste ti poctivý.

Tolik k platbě na dobírku, která nepřináší žádné významné výhody, Vás navíc ještě stojí nějakých 30 korun za vybrání dobírky. Hrozné, že? Proto je potřeba zákazníky naučit využívat moderní platební metody, které Vám i zákazníkům ušetří čas, peníze i starosti se sháněním bankomatů, protože například u České pošty, stále nejde platit normální kartou na přepážce. Jinak uvědomte si, že za výběry z bankomatů se u drtivé většiny bank platí. To znamená, že zákazník vyplázne ze své kapsy 30 korun navíc za dobírku + nějakých 5 korun za bankomat a to nepočítám čas, který strávili tím, že šli k bankomatu, který třeba v mém případě je nějaký kilometr od mého bydliště. Pozor taky na to, že když zákazníka uvidí nějaký zloděj jak vybírá peníze, může si na něho došlápnout a přesvědčit ho, že on je ten správný komu má dát peníze a ne nějaká pošta.

Platební brána – agregátor – GoPay

Jedním ze způsobů, jak jít naproti uživatelům a podpořit je v zaplacení předem je použitím platební brány GoPay. Proč? Samotná sleva Vám totiž nepomůže. Proč? No protože jednak je složité, respektive pracné sestavit v bance platební příkaz, a pak taky po zadání platby musíte počkat na převedení peněz a jejich následnou evidenci v účtárně. To alespoň mě odrazuje před platbou převodem. Trvá to. Proto volím u dodavatelů platbu na dobírku, protože mi zásilku odešlou bez čekání, což u převodu předem bohužel je problém. No a na fakturu mi, stejně jako Vám, zboží dnes jen tak někdo nedá.

Co to vlastně GoPay je?

GoPay je jedno rozhraní, přes které může zákazník snadno provádět platby přes téměř všechny známé banky a platební metody. Zákazník tedy nemusí v podstatě nic extra v bance zařizovat. Například, já mám u Komerční banky účet, tak si vyberu platu přes “Moje Platba”. Následně provedu autorizaci, schválení platby a to je vše. Peníze se převedou rychle bez čekání na účet obchodníka, který ihned dostává informaci o provedené platbě, takže může rychle bez prodlev odeslat zásilku. Za využívání tohoto systému sice musíte platit poplatky, avšak za co se dnes neplatí? Navíc, nejsou to žádné závratné sumy, a taky, čím víc zákazníků bude u Vás nakupovat přes GoPay, tím budete mít větší slevy na poplatkách. Uvědomte si taky, že Vám odpadá režie spojená se sledováním bankovního účtu apod.

Všechny peníze, které Vám přijdou, se shromažďují na účtu, za který nic neplatíte. Je to něco jako oblíbený PayPal, který bohužel je často napadán hackery. Přesto je stále díky své jednoduchosti velmi oblíbený. Bohužel zatím nemluví plně česky a tak dost lidí odrazuje.

Platební metody používané GoPay

GoPay umožňuje platit téměř přes všechny známé banky a pomocí všech významných platebních metod jakými jsou třeba superCASH, premium SMS. Dále podporují platby platebními kartami VISA, MasterCard, Amex a JCB prostřednictvím ověřeného systému 3d-Secure apod. Výčet metod najdete na stránkách GoPay.

GoPay je dost podobný PayU od Aukra, avšak z pohledu obchodníka má GoPay jednu mega výhodu. Tou je skutečnost, že pro Vás mají připravené platební moduly do Prestashopu, Magento, Joomla – Virtuemart a Zen Card. To byl hlavní důvod, proč jsem GoPay začal využívat. PayU Vám jen napíše, že to programátor dokáže naprogramovat za tři dny. Sice si můžete koupit již hotové moduly, avšak jsou dost drahé, začínají totiž někde na 5.000,-Kč. Na internetu jsem sice již našel jeden modul pro Prestashop zdarma, však co si budeme říkat, moc neznámému modulu nevěřím.

Toť prozatím vše. Pokud máte nějaké dotazy, klidně se ptejte, pokud budu znát odpověď pokusím se odpovědět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..