Pasivní domy Pasea

Již při dnešních cenách energií je potřeba s teplem zacházet tak, aby nedocházelo ke zbytečným únikům tepla. Do budoucna bude energie výrazně dražší, nejen z důvodů, že v Německu vypnout několik jaderných elektráren, kvůli kterým bude potřeba buď postavit další jaderné elektrárny, nebo těžit více již dnes nedostatkového uhlí, ale i z toho důvodu, že energetické společnosti budou za každou cenu držet cenu energií na pro ně přijatelných úrovních, bez ohledu na to, kolik energie se spotřebuje (myslím tím šetření energií). Jedním ze způsobů, jak ušetřit až 90% nákladů na vytápění a ohřev teplé užitkové vody, je postavit si pasivní dům.

Co je pasivní dům?

Je to dům, který díky moderním ekologickým materiálům tak tepelně zaizolován, že k jeho vytopení stačí lidské teplo a teplo z ledničky, světla, televize, počítače apod. Zkrátka a jednoduše stačí pro vytopení domu pouze stávající zdroje tepla. V takovémto domě se neotevírají okna, ale provádí se tzv. rekuperace odpadního tepla. V domě je tedy zajištěna výměna vzduchu, avšak přes zařízení, které z něj odejme teplo, stejně tak se to zpravidla děje s odpadní vodou, záleží na konkrétním provedení. Toto teplo se pak vrací zpět do domu. Postavit takové dům dnes není nic finančně příliš náročného, obzvlášť pokud využijete třeba pasivní stavebnicové domy. Investice do takového domu se vám během pár let vrátí na ušetřené energii za vytápění. Určitě sami víte, že vytopit dům je finančně celkem náročné, to platí obzvláště u nezateplených domů.

Pasea EKO domy

Pasea je jednou z firem, která pro Vás pasivní i nízkoenergetické domy postaví. Využít můžete buď stavebnicových domů, které jsou dopředu připraveny, nebo si spolu s projektanty můžete navrhnout své individuální řešení.

Snahou společnosti je postavit pro Vás ekologické domy z přírodních a recyklovatelných materiálů, spolu s využitím obnovitelných zdrojů energií, díky kterým ušetříte každý rok desetitisíce za energie. Jedním ze způsobů jak toho dosáhnout je intenzivní spolupráce s dodavateli materiálů a průběžnými kontrolami tzv. blow-door testů, které ukážou, jestli je instalace správně provedena a nedochází tak k únikům tepla.

Samozřejmostí je postavení pasivního domu na klíč, nebo postavení pouze hrubé stavby, kterou si doděláte tak jak Vám vyhovuje. Připravené stavebnicové pasivní domy jsou k dispozici od 74 do 192 m čtverečních v provedení od 1 do 2 pater, které vyhoví bezproblémově i náročným zákazníkům s početnější rodinou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..