Jak platit na internetu rychle a bezpečně?

Jak asi všichni víte, obchodování se z kamenných obchodů přesouvá na internet. Dnes již totiž není nic neobvyklého, když má kamenný obchod i svůj e-shop na internetu, protože je to pro ně výhodné. Není třeba platit drahý nájem, nakupovat na sklad riskantní zboží apod. To je část z mnoha výhod pro obchodníky.

E-shop má pro Vás jako zákazníka své kouzlo. Nemusíte nikde běhat po městě, stát fronty, ptát se lidí, kde se dá něco koupit levněji apod.

Platby v e-shopech

1) Dobírka

Češi patří mezi poměrně dost konzervativní zákazníky, proto stále většinou při objednávkách v e-shopech požadují zaslání zboží na dobírku. To má však své omezení, které spočívá ve skutečnosti, že jednak máte vyšší poštovné než normálně a také musíte před přebráním balíku shánět hotovost, alespoň v případě objednání Českou Poštou, u které stále, snad jako jediné, nejde platit platební kartou, což je velký handicap.

Výhoda: Rychlé odeslání balíku

Nevýhoda: Zpravidla potřebujete hotovost a je to dražší varianta.

2) Platba převodem na účet

Převod na účet má své výhody i nevýhody. Jednak musíte počkat, až peníze dorazí na účet obchodu, což stále trvá nějakou tu dobu, tedy pokud nemáte shodnou banku s bankou obchodníka. Ale i tak musíte počkat na to, až se peníze zaúčtují, aby mohlo dojít k expedici balíku.

Výhoda: levnější, v případě shodných bank i poměrně rychlé.

Nevýhoda: převod může trvat i více dní.

3) Platba přes platební systém PayPal

Další z možností, která je jednoznačně nejrychlejší a ve světě hodně rozšířená je platba pomocí platebního systému PayPal. Jedná se o velmi pohodlný způsob placení na internetu. Zaplacení objednávky totiž probíhá pouhým kliknutím na tlačítko PayPalu, přihlášením se na svůj účet a potvrzením částky k proplacení. Vše proběhne během 1 minuty. Obchodník okamžitě vidí, že byla provedena platba a ihned provede odeslání zásilky.

Výhoda PayPalu oproti ostatním platebním systémům je v jeho bezpečnosti, protože již jednou odeslané peníze můžete do určité doby snadno získat zpět. Což ostatní platební systémy neumožňují, tedy alespoň ne tak snadno.

Další výhoda PayPalu je v tom, že jeho zřízení je velmi snadné. Stačí mít v bance povolené platby kartou přes internet. Pokud se bojíte o svou kartu, pak například Komerční banka nabízí tzv. virtuální platební kartu. Což je vlastně jen papír s číslem účtu a kódy pro provedení platby. Touto kartou lze platit pouze na internetu, je pojištěná a má různé ochrany proti zneužití. Na virtuálním účtu nemusíte mít žádné peníze, protože je přímo propojený s vaším účtem v bance, z kterého si bere peníze, pokud je to potřeba.

Pokud máte zajištěné platby přes internet, pak se stačí na stránkách PayPalu jednoduše zaregistrovat a ověřit Váš email. Následně PayPal odepíše z Vaše účtu 50,-Kč (peníze Vám pak vrátí), pro ověření pravosti zadaných údajů. Na bankovním výpisu od své banky totiž po platbě naleznete 4 čísla od PayPalu, která na stránkách PayPalu dopíšete, čímž bude autentizace dokončena. Vše se dá zvládnout za jeden den. Navíc je vše zdarma, tedy pokud si vyberete tu nejobyčejnější variantu.

S Pay Pal účtem po ověření můžete platit rychle a bezpečně po celém světě, bez poplatků za vedení účtu nebo za platební příkazy. Má to jednu vadu na kráse a tou je skutečnost, že Pay Payl není lokalizovaný do češtiny, takže musíte umět alespoň trochu anglicky, případně mít slovník po ruce, nebo nějaký z automatizovaných překladačů.

Pokud budete mít zájem, napíšu Vám podrobný návod na registraci u PayPayl.

Jedním z mnoha obchodů, kde lze platit přes PayPayl je i Kladenské Čajové lahůdkářství. Stejně tak můžete nakupovat na tolik oblíbeném Dealextreme, eBay nebo třeba Amazonu a tisících dalších.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..