Úvěr ze stavebního spoření

Jedním z prostředků jak v dnešní době dosáhnout na vlastní bydlení je pomoc od stavební spořitelny. Ať již chceme koupit byt, nebo trochu vylepšit vlastní dům.

V obou případech, pokud nemáme dostatek finančních prostředků na účtu, se bez cizí pomoci neobejdeme. Jednou z nejsnazších možností je pomoc od stavební spořitelny, formou úvěru za stavebního spoření.

Když máme vlastní dům a není to právě novostavba, určitě budou někdy potřeba nová okna, střecha či omítka. V takovém případě přijmeme pomocnou ruku a podíváme se, co všechno je potřeba k tomu, abychom získali úvěr ze stavebního spoření.

Úvěr ze stavebního spoření mohou čerpat ti, kteří již spoří alespoň dva roky, mají naspořeno 35 – 50% cílové částky a splňují další požadavky. Věšet hlavu nemusí ani ti, kteří tyto první podmínky nesplňují – pro ty je připraveno řešení ve formě překlenovacího úvěru. Ten může být poskytnut až do výše cílové částky stavebního spoření.

Při výběru úvěru ze stavebního spoření můžeme použít kalkulačku úvěrů ze stavebního spoření. Ta nám pomůže přibližně určit, na jak velkou částku máme nárok a jak dlouho ji budeme splácet.

V každém případě je dobré, pokud máme ujasněno, co se týče částky, obrátit se přímo na odborníky stavební spořitelny, kteří nás zkušeně provedou všemi body jednání se stavební spořitelnou – přece jen tomu rozumí lépe než my – laici.

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že využití úvěru za stavebního spoření je velkou pomocí při rekonstrukci domu. Pomohlo nám s novými okny, novou střechou, zateplením podkroví i výstavbou nových pokojů v podkroví. K tomu všemu nám stačily dvě smlouvy stavebního spoření, překlenovací úvěry a ochotní pracovníci stavební spořitelny.

Pokud tedy toužíte po svém bydlení a nemáte dostatek finančních prostředků, obraťte se s důvěrou na stavební spořitelnu a máte vyhráno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..