Chcete šetřit na energiích a stále nemáte nová okna?

Přestože naše země patřila mezi první státy na světě, kde se zavedlo dvojí zasklení, již za dob hlubokého komunismu. Patří tyto okna z této doby již na skládku. Proč? Protože na dnešní poměry mají již velmi malé tepelně a zvukově izolační vlastnosti. To by možná ani asi tolik nevadilo, kdyby ceny energií nevyletěli tak vysoko, přičemž stále nejsme na vrcholu, protože díky kocourkovsky populistické německé politice, budeme muset stavět více elektráren, abychom mohli kompenzovat jejich ekologické rozmary v podobě rušení jaderných elektráren. To bude mít za následek v budoucích letech zvýšení cen elektřiny a s tím i cen plynu, které ceny elektřiny kopírují, protože si to mohou dovolit. Proto se investice do nových oken během několika málo let vrátí i několikrát.

Nová okna nejsou jen o šetření energie

Bydlíte v domě blízko rušné ulice a vadí Vám hluk z venčí? Nová moderní okna Vám pomohou mít opět v bytě větší ticho, protože jsou nejen tepelně, ale i zvukově izolační. A izolují skutečně dobře. Počítejte s tím, že hladina hluku klesne minimálně o 70% oproti klasickým starým rozevíracím oknům. Ty takových hodnot mohou dosáhnout díky tomu, že nejsou rozebírací a jsou postavená z moderních materiálů, které umožňují tlumit hluk a výrazně omezit přestup tepla.

Pokud si teď říkáte, že nová plastová okna pro Vás nejsou to pravé ořechové, tak Vás musím upozornit, že nejsou jen plastová okna, ale i hliníková, dřevěná i dřevohlinková, přičemž všechny mají podobné vlastnosti, které jsou závislé na tom, jestli jsou pěti i více komorová, jestli mají dvojitá nebo trojitá skla apod. Okna se samozřejmě dělají tak, aby vypadala třeba jako imitace dřeva apod., takže se nemusíte bát čistě bílých oken.

Pokud se pro nová okna rozhodujete, děláte dobře. Ještě lépe uděláte, když se podíváte na nabídku oken na stránky okna.eu, kde uvidíte, jak taková okna vypadají uvnitř, najdete zde spoustu zajímavých informací, mezi nimi i desatero, které Vám pomůže rozhodnout, jaká okna si vybrat apod. Dále tam naleznete velmi lákavé slevy a hru o Škodu Yeti 4×4. Více o aktuálních akcích naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..